Typ tekstu: Książka
Autor: Kozłowski Stefan
Tytuł: Ekorozwój - wyzwanie XXI wieku
Rok: 2000
największy wpływ na tworzenie infrastruktury gospodarczej i socjalnej związanej ze środowiskiem. One kształtują procesy planowania i ustanawiają lokalne przepisy w zakresie ochrony środowiska. Władze lokalne (np. gminne) odgrywają ważną rolę w utrzymywaniu kontaktów ze społecznością lokalną w zakresie promocji ekorozwoju.
Zakładano, że do roku 1996 zostaną opracowane "lokalne Agendy 21" w porozumieniu z lokalną społecznością. W warunkach polskich jest to sprawa kreowania wojewódzkich i gminnych polityk ekologicznych.
Do omawianego procesu powinny się włączyć związki zawodowe, szczególnie dotyczy to dużych zakładów przemysłowych. Równie istotne jest włączanie rolników do kreowania polityk rolnych bezpiecznych dla środowiska.
Agenda 21 zwraca się szczególnie do trzech grup społecznych
największy wpływ na tworzenie infrastruktury gospodarczej i socjalnej związanej ze środowiskiem. One kształtują procesy planowania i ustanawiają lokalne przepisy w zakresie ochrony środowiska. Władze lokalne (np. gminne) odgrywają ważną rolę w utrzymywaniu kontaktów ze społecznością lokalną w zakresie promocji ekorozwoju.<br>Zakładano, że do roku 1996 zostaną opracowane "lokalne Agendy 21" w porozumieniu z lokalną społecznością. W warunkach polskich jest to sprawa kreowania wojewódzkich i gminnych polityk ekologicznych.<br>Do omawianego procesu powinny się włączyć związki zawodowe, szczególnie dotyczy to dużych zakładów przemysłowych. Równie istotne jest włączanie rolników do kreowania polityk rolnych bezpiecznych dla środowiska.<br>&lt;hi&gt;Agenda&lt;/&gt; 21 zwraca się szczególnie do trzech grup społecznych
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego