Typ tekstu: Książka
Autor: Brzeziński Jerzy
Tytuł: Metodologia badań psychologicznych
Rok: 1996
całkowicie nieprzydatny w innym postępowaniu diagnostycznym, np. jako narzędzie diagnostyczne jakiejś dysfunkcji zachowania B.

Mówiąc inaczej, chodzi o to, że nie wystarczy się wyuczyć mechanicznie "poprawnego" (tak jak roli teatralnej wg tekstu sztuki) stosowania kilku czy nawet kilkunastu testów psychologicznych, aby uważać się za osobę uprawnioną do posługiwania się nimi w praktyce psychologicznej. Zbyt często wymóg standaryzacji procedury badania za pomocą testu psychologicznego jest traktowany jako jedyny warunek poprawnego stosowania testu. A jest to tylko jeden z warunków i to wcale nie najważniejszy, a przynajmniej nie "wyposażający" osoby, która opanuje mechaniczną stronę stosowania testów, w kompetencje dyplomowanego, doświadczonego zawodowo psychologa.

Zatem psycholog
całkowicie nieprzydatny w innym postępowaniu diagnostycznym, np. jako narzędzie diagnostyczne jakiejś dysfunkcji zachowania B. <br><br>Mówiąc inaczej, chodzi o to, że nie wystarczy się wyuczyć mechanicznie "poprawnego" (tak jak roli teatralnej wg tekstu sztuki) stosowania kilku czy nawet kilkunastu testów psychologicznych, aby uważać się za osobę uprawnioną do posługiwania się nimi w praktyce psychologicznej. Zbyt często wymóg standaryzacji procedury badania za pomocą testu psychologicznego jest traktowany jako jedyny warunek poprawnego stosowania testu. A jest to tylko jeden z warunków i to wcale nie najważniejszy, a przynajmniej nie "wyposażający" osoby, która opanuje mechaniczną stronę stosowania testów, w kompetencje dyplomowanego, doświadczonego zawodowo psychologa.<br><br>Zatem psycholog
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego