Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 27
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
sytuacja typu republiki weimarskiej: silne społeczeństwo obywatelskie i słabe instytucje polityczne, słabe państwo. Natomiast bunt przeciw globalizacji, którego symbolem stały się zamieszki w Seattle podczas konferencji Światowej Organizacji Handlu, ukazuje kolejne zagrożenie. Choć demonstranci mówili językiem demokracji, właściwie nie wiadomo, kogo reprezentują, bo slogan o obronie biednych w Trzecim Świecie w praktyce nic nie znaczy.
Globalizacja wygląda na próbę amerykanizacji świata, ale jest ona produktem wielu czynników. Globalizacji boją się ci, którzy sobie z nią nie radzą. Japonia radzi sobie doskonale, a nie stała się wcale mniej japońska.

Społeczeństwo zamknięte

Xiao Qiang dyrektor nowojorskiej organizacji Human Rights in China

Jedenaście lat temu
sytuacja typu republiki weimarskiej: silne społeczeństwo obywatelskie i słabe instytucje polityczne, słabe państwo. Natomiast bunt przeciw globalizacji, którego symbolem stały się zamieszki w Seattle podczas konferencji Światowej Organizacji Handlu, ukazuje kolejne zagrożenie. Choć demonstranci mówili językiem demokracji, właściwie nie wiadomo, kogo reprezentują, bo slogan o obronie biednych w Trzecim Świecie w praktyce nic nie znaczy.<br>Globalizacja wygląda na próbę amerykanizacji świata, ale jest ona produktem wielu czynników. Globalizacji boją się ci, którzy sobie z nią nie radzą. Japonia radzi sobie doskonale, a nie stała się wcale mniej japońska.&lt;/&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Społeczeństwo zamknięte&lt;/&gt;<br><br>&lt;div1&gt;Xiao Qiang dyrektor nowojorskiej organizacji Human Rights in China<br><br>Jedenaście lat temu
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego