Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Kultura
Nr: 7-8
Miejsce wydania: Paryż
Rok: 1964
przebudowę NATO - jak się często czyta w prasie anglosaskiej.
Dyrektoriat miał stanowić zarząd sojuszu zachodniego i decydować o wszystkich sprawach polityki międzynarodowej strategii atomowej nie wyłączając.
Eisenhower i Macmillan odrzucili projekt de Gaulle'a nie z uwagi na Kongres. Odrzucili propozycję de Gaulle'a, bo nie chcieli przyznać Francji wielkomocarstwowego statusu, co w praktyce byłoby równoznaczne z likwidacją monopolu Anglosasów w świecie zachodnim.
Wszystko co nastąpiło później było konsekwencją odrzucenia oferty współpracy de Gaulle'a. Dziś wyprostowanie tych stosunków byłoby znacznie trudniejsze niż w roku 1958. Uznanie rządu w Pekinie przez Francję niewątpliwie nie ułatwia sytuacji:
Anglosasi nie doceniają kompleksu Jałty. Ów kompleks oznacza co
przebudowę NATO - jak się często czyta w prasie anglosaskiej.<br>Dyrektoriat miał stanowić zarząd sojuszu zachodniego i decydować o wszystkich sprawach polityki międzynarodowej strategii atomowej nie wyłączając.<br>Eisenhower i Macmillan odrzucili projekt de Gaulle'a nie z uwagi na Kongres. Odrzucili propozycję de Gaulle'a, bo nie chcieli przyznać Francji wielkomocarstwowego statusu, co w praktyce byłoby równoznaczne z likwidacją monopolu Anglosasów w świecie zachodnim.<br>Wszystko co nastąpiło później było konsekwencją odrzucenia oferty współpracy de Gaulle'a. Dziś wyprostowanie tych stosunków byłoby znacznie trudniejsze niż w roku 1958. Uznanie rządu w Pekinie przez Francję niewątpliwie nie ułatwia sytuacji:<br>Anglosasi nie doceniają kompleksu Jałty. Ów kompleks oznacza co
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego