Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 01.13
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
W listopadzie i grudniu czołowi eksperci Centrum im. Adama Smitha na prośbę ludowców odbyli z liderami stronnictwa serię spotkań, podczas których przedstawiali swój pomysł na naprawę systemu podatkowego. - Zaskoczyło nas ciepłe przyjęcie naszych propozycji - mówi Krzysztof Dzierżawski, współautor opracowania. - Ale to chyba wynika z tego, że PSL jest mocno osadzone w rzeczywistości wiejskiej i małomiasteczkowej. Peeselowcy zdali sobie sprawę, że to, co proponujemy, jest dla ich elektoratu korzystne.
- Zrobiliśmy podobne prezentacje dla kilku innych partii, ale tylko ludowcy skorzystali z naszych propozycji - podkreśla Andrzej Sadowski, wiceszef Centrum im. Adama Smitha.
A liderzy PSL wzięli do nowego programu naprawdę wiele z postulatów "smithowców
W listopadzie i grudniu czołowi eksperci &lt;name type="org"&gt;Centrum im. Adama Smitha&lt;/&gt; na prośbę ludowców odbyli z liderami stronnictwa serię spotkań, podczas których przedstawiali swój pomysł na naprawę systemu podatkowego. &lt;q&gt;- Zaskoczyło nas ciepłe przyjęcie naszych propozycji&lt;/&gt; - mówi &lt;name type="person"&gt;Krzysztof Dzierżawski&lt;/&gt;, współautor opracowania. &lt;q&gt;- Ale to chyba wynika z tego, że &lt;name type="org"&gt;PSL&lt;/&gt; jest mocno osadzone w rzeczywistości wiejskiej i małomiasteczkowej. Peeselowcy zdali sobie sprawę, że to, co proponujemy, jest dla ich elektoratu korzystne.&lt;/&gt;<br>&lt;q&gt;- Zrobiliśmy podobne prezentacje dla kilku innych partii, ale tylko ludowcy skorzystali z naszych propozycji&lt;/&gt; - podkreśla &lt;name type="person"&gt;Andrzej Sadowski&lt;/&gt;, wiceszef &lt;name type="org"&gt;Centrum im. Adama Smitha&lt;/&gt;.<br>A liderzy &lt;name type="org"&gt;PSL&lt;/&gt; wzięli do nowego programu naprawdę wiele z postulatów &lt;q&gt;"smithowców
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego