Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 01.23
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
Konflikt o tzw. irackie dossier doprowadził w lipcu ubiegłego roku do samobójczej śmierci rządowego eksperta Davida Kelly'ego.
David Kelly był informatorem Andrew Gilligana, dziennikarza radia BBC 4, który w maju ubiegłego roku oskarżył rząd o przedstawienie fałszywych danych o stanie posiadania broni masowego rażenia przez Irak i przedstawił niemającą pokrycia w rzeczywistości informację, iż Irak był zdolny do użycia broni masowego rażenia w ciągu 45 minut. Kiedy tożsamość Kelly'ego została ujawniona, został on poddany przesłuchaniom, a 17 lipca popełnił samobójstwo. Tony Blair zarządził śledztwo w tej sprawie. Raport komisji sędziego Briana Huttona ma być ogłoszony w przyszłą środę.
W Panoramie dziennikarz John
Konflikt o tzw. irackie dossier doprowadził w lipcu ubiegłego roku do samobójczej śmierci rządowego eksperta &lt;name type="person"&gt;Davida Kelly'ego&lt;/&gt;.<br>&lt;name type="person"&gt;David Kelly&lt;/&gt; był informatorem &lt;name type="person"&gt;Andrew Gilligana&lt;/&gt;, dziennikarza radia &lt;name type="org"&gt;BBC 4&lt;/&gt;, który w maju ubiegłego roku oskarżył rząd o przedstawienie fałszywych danych o stanie posiadania broni masowego rażenia przez &lt;name type="place"&gt;Irak&lt;/&gt; i przedstawił niemającą pokrycia w rzeczywistości informację, iż &lt;name type="place"&gt;Irak&lt;/&gt; był zdolny do użycia broni masowego rażenia w ciągu 45 minut. Kiedy tożsamość &lt;name type="person"&gt;Kelly'ego&lt;/&gt; została ujawniona, został on poddany przesłuchaniom, a 17 lipca popełnił samobójstwo. &lt;name type="person"&gt;Tony Blair&lt;/&gt; zarządził śledztwo w tej sprawie. Raport komisji sędziego &lt;name type="person"&gt;Briana Huttona&lt;/&gt; ma być ogłoszony w przyszłą środę.<br>W &lt;name type="tit"&gt;Panoramie&lt;/&gt; dziennikarz &lt;name type="person"&gt;John
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego