Typ tekstu: Książka
Autor: Dudczak Andrzej
Tytuł: Koparki. Teoria i projektowanie
Rok: 2000
po zahamowaniu opuszczanego osprzętu będzie się zachowywać tak, jak prostopadłościan wytrącony z równowagi. Ze względu na własności układu hydraulicznego oraz ze względu na własności podpór, przebieg trajektorii fazowych koparki będzie się różnił od przebiegu przedstawionego na rys. 8.16. Jednak ich ogólny charakter będzie podobny.
Na tle powyższych uwag, można w skrócie przedstawić podstawową metodę badawczą zastosowaną w pracy [4]. Sprowadza się ona do: przyjęcia modelu koparki, uwzględniającego jej strukturę konstrukcyjną oraz własności dynamiczne, opisania przyjętego modelu koparki układem nieliniowych równań różniczkowych, symulacji numerycznej procesu opuszczania i hamowania obciążonego osprzętu, analizy symulowanych procesów na podstawie ich trajektorii fazowych.
Powyższa metoda badawcza pozwala
po zahamowaniu opuszczanego osprzętu będzie się zachowywać tak, jak prostopadłościan wytrącony z równowagi. Ze względu na własności układu hydraulicznego oraz ze względu na własności podpór, przebieg trajektorii fazowych koparki będzie się różnił od przebiegu przedstawionego na rys. 8.16. Jednak ich ogólny charakter będzie podobny.<br>Na tle powyższych uwag, można w skrócie przedstawić podstawową metodę badawczą zastosowaną w pracy [4]. Sprowadza się ona do: przyjęcia modelu koparki, uwzględniającego jej strukturę konstrukcyjną oraz własności dynamiczne, opisania przyjętego modelu koparki układem nieliniowych równań różniczkowych, symulacji numerycznej procesu opuszczania i hamowania obciążonego osprzętu, analizy symulowanych procesów na podstawie ich trajektorii fazowych.<br>Powyższa metoda badawcza pozwala
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego