Typ tekstu: Książka
Autor: Borchardt Karol Olgierd
Tytuł: Szaman Morski
Rok: 1985
wachcie w pobliżu miejsca zatonięcia "Piłsudskiego", tak Zygmunt Kuske, pływając po przejściu na "Batorego" do stref tropikalnych i nabawiwszy się tam nieznanej choroby, rozstał się z życiem w bliskości rejonów zagłady swego statku. Przewieziony z "Batorego", zmarł w szpitalu w Edynburgu dnia 13 grudnia 1944 roku, a miejscem jego wiecznej wachty na szerokości północnej 55°58' i długości zachodniej 3°27' jest Warrington Cemetery na zachód od Edynburga. (s. 234)
Chcąc swą wiedzę o racjonalnej opiece nad "stadniną" przekazać następcom, przetłumaczył z angielskiego książkę The Running and Maintenance of Maine Machinery.
Jedyny "cień" dostrzegł na Zygmuncie kapitan Edward Pacewicz. Uważał, że
wachcie w pobliżu miejsca zatonięcia "Piłsudskiego", tak Zygmunt Kuske, pływając po przejściu na "Batorego" do stref tropikalnych i nabawiwszy się tam nieznanej choroby, rozstał się z życiem w bliskości rejonów zagłady swego statku. Przewieziony z "Batorego", zmarł w szpitalu w Edynburgu dnia 13 grudnia 1944 roku, a miejscem jego wiecznej wachty na szerokości północnej 55°58' i długości zachodniej 3°27' jest Warrington Cemetery na zachód od Edynburga. (s. 234)<br> Chcąc swą wiedzę o racjonalnej opiece nad "stadniną" przekazać następcom, przetłumaczył z angielskiego książkę The Running and Maintenance of Maine Machinery. <br> Jedyny "cień" dostrzegł na Zygmuncie kapitan Edward Pacewicz. Uważał, że
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego