Typ tekstu: Książka
Autor: Mariusz Sieniewicz
Tytuł: Czwarte niebo
Rok: 2003
jak przestraszony królik. Dławi cię drugi człowiek, ty dławisz innych. Nie umiesz wybierać, nie nauczono cię wybierać. Trzęsiesz się jak małż w otwartej skorupie, wyrzucony na brzeg. Ja jestem twoją skorupą, która...
Zygmunt powinien już wcześniej przerwać Północnemu, ponieważ z dworca ruszyła lokomotywa i w tym momencie przetoczyła się z wagonowym żelastwem pod wiaduktem, zagłuszając najważniejszą część tyrady. Przypadek czy przeznaczenie? Co wysłało pociąg, niczym złośliwy zawiadowca, dla niezbyt zgrabnej retardacji?
- Możesz powtórzyć? Nie usłyszałem. A tak dobrze ci idzie, jeszcze trochę, i uwierzę w to, co mówisz - poprosił z szyderstwem w głosie.
- Wała ze mnie robisz? Nie jesteśmy w szkole
jak przestraszony królik. Dławi cię drugi człowiek, ty dławisz innych. Nie umiesz wybierać, nie nauczono cię wybierać. Trzęsiesz się jak małż w otwartej skorupie, wyrzucony na brzeg. Ja jestem twoją skorupą, która...<br>Zygmunt powinien już wcześniej przerwać Północnemu, ponieważ z dworca ruszyła lokomotywa i w tym momencie przetoczyła się z wagonowym żelastwem pod wiaduktem, zagłuszając najważniejszą część tyrady. Przypadek czy przeznaczenie? Co wysłało pociąg, niczym złośliwy zawiadowca, dla niezbyt zgrabnej retardacji?<br>- Możesz powtórzyć? Nie usłyszałem. A tak dobrze ci idzie, jeszcze trochę, i uwierzę w to, co mówisz - poprosił z szyderstwem w głosie.<br>- Wała ze mnie robisz? Nie jesteśmy w szkole
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!