Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Metropol
Nr: 02.15
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2001
gubernatora Kalifornii. Oficjalnie powodem zaangażowania w politykę jest chęć niesienia pomocy innym. Pewne jest jedno - urodzony poza USA aktor nigdy nie będzie prezydentem tego kraju.
(Metropol)Amerykanie spacerują w kosmosie już od 40 lat

Wczoraj amerykańscy astronauci odbyli setny spacer w przestrzeni kosmicznej.
Thomas Jones i Robert Curbeam z załogi wahadłowca Atlantis dokonali w środę setnego w dziejach amerykańskiej astronautyki wyjścia w wolną przestrzeń kosmiczną.
Podczas spaceru obaj astronauci zainstalowali wyposażenie na należącym do międzynarodowej stacji kosmicznej Alfa module naukowym Destiny.
Jako pierwszy Amerykanin w wolną przestrzeń kosmiczną wyszedł w czerwcu 1965 roku Edward White, uczestniczący w locie statku Gemini 4
gubernatora Kalifornii. Oficjalnie powodem zaangażowania w politykę jest chęć niesienia pomocy innym. Pewne jest jedno - urodzony poza USA aktor nigdy nie będzie prezydentem tego kraju.<br>&lt;au&gt;(Metropol)&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Amerykanie spacerują w kosmosie już od 40 lat&lt;/&gt;<br><br>&lt;intro&gt;Wczoraj amerykańscy astronauci odbyli setny spacer w przestrzeni kosmicznej.&lt;/&gt;<br>Thomas Jones i Robert Curbeam z załogi wahadłowca Atlantis dokonali w środę setnego w dziejach amerykańskiej astronautyki wyjścia w wolną przestrzeń kosmiczną.<br>Podczas spaceru obaj astronauci zainstalowali wyposażenie na należącym do międzynarodowej stacji kosmicznej Alfa module naukowym Destiny.<br>Jako pierwszy Amerykanin w wolną przestrzeń kosmiczną wyszedł w czerwcu 1965 roku Edward White, uczestniczący w locie statku Gemini 4
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego