Typ tekstu: Książka
Autor: Kosmol Jan
Tytuł: Automatyzacja obrabiarek i obróbki skrawaniem
Rok: 1995
narzędziowego w pozycji "gotowe do wymiany", co oznacza przemieszczenie wrzeciennika narzędziowego (o ile taki jest mechanizm wymiany) do położenia "wymiana narzędzia" oraz takie kątowe ustawienie wrzeciona (oś C), które umożliwia zmieniaczowi właściwe uchwycenie narzędzia w gnieździe narzędziowym obrabiarki (jest to możliwe tylko dla jednego położenia wrzeciona narzędziowego).
3. Ruch obrotowy (wahadłowy) zmieniacza z pozycji "neutralnej" do pozycji umożliwiającej uchwycenie narzędzia w magazynie i w gnieździe narzędziowym obrabiarki (w tej fazie najczęściej występują awarie). Zakończenie tej fazy musi być połączone ze zwolnieniem mechanizmu zacisku narzędzia w gnieździe narzędziowym obrabiarki.
4. Równoczesne wyjęcie obu narzędzi z gniazd magazynu i obrabiarki, a następnie ruch
narzędziowego w pozycji "gotowe do wymiany", co oznacza przemieszczenie wrzeciennika narzędziowego (o ile taki jest mechanizm wymiany) do położenia "wymiana narzędzia" oraz takie kątowe ustawienie wrzeciona (oś C), które umożliwia zmieniaczowi właściwe uchwycenie narzędzia w gnieździe narzędziowym obrabiarki (jest to możliwe tylko dla jednego położenia wrzeciona narzędziowego).<br>3. Ruch obrotowy (wahadłowy) zmieniacza z pozycji "neutralnej" do pozycji umożliwiającej uchwycenie narzędzia w magazynie i w gnieździe narzędziowym obrabiarki (w tej fazie najczęściej występują awarie). Zakończenie tej fazy musi być połączone ze zwolnieniem mechanizmu zacisku narzędzia w gnieździe narzędziowym obrabiarki.<br>4. Równoczesne wyjęcie obu narzędzi z gniazd magazynu i obrabiarki, a następnie ruch
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego