Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Życie
Nr: 07.02
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
Trudno jednak przewidzieć taką katastrofę, jaka w ubiegłym tygodniu wydarzyła się w Górowie Iławeckim. W sobotę odbył się pogrzeb Ireny i Czesława S., którzy utonęli podczas snu, gdy woda zalała niżej położoną część miasta. W Głównym Komitecie Powodziowym podkreślają, że przyczyną katastrofy nie był tam podwyższony stan wody, ale uszkodzony wał otaczający sztuczny zbiornik na rzece Młynówce. Śledztwo w tej sprawie prowadzi prokuratura.
Tymczasem rejony najbardziej zagrożone powodzią są kontrolowane. Zagrożona jest trasa E-7 Warszawa-Gdańsk w rejonie Bogaczewa, gdzie woda przelewała się przez drogę. Obowiązuje tam ograniczenie prędkości do 30 km/godz.
W woj. mazursko-warmińskim stan pogotowia obowiązuje
Trudno jednak przewidzieć taką katastrofę, jaka w ubiegłym tygodniu wydarzyła się w Górowie Iławeckim. W sobotę odbył się pogrzeb Ireny i Czesława S., którzy utonęli podczas snu, gdy woda zalała niżej położoną część miasta. W Głównym Komitecie Powodziowym podkreślają, że przyczyną katastrofy nie był tam podwyższony stan wody, ale uszkodzony wał otaczający sztuczny zbiornik na rzece Młynówce. Śledztwo w tej sprawie prowadzi prokuratura.<br>Tymczasem rejony najbardziej zagrożone powodzią są kontrolowane. Zagrożona jest trasa E-7 Warszawa-Gdańsk w rejonie Bogaczewa, gdzie woda przelewała się przez drogę. Obowiązuje tam ograniczenie prędkości do 30 km/godz. <br>W woj. mazursko-warmińskim stan pogotowia obowiązuje
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego