Typ tekstu: Książka
Autor: Myślińska Elżbieta
Tytuł: Laboratoryjne badania gruntów
Rok wydania: 1998
Rok powstania: 1992
temperaturze pokojowej.

4. Z wydzielonej próbki gruntu usuwa się ziarna średnicy większej niż 2 mm.

5. Z przygotowanej w powyższy sposób próbki gruntu formuje się kulkę średnicy 7 mm i wałeczkuje ją na dłoni, aż wałeczek uzyska średnicę około 3 mm.

6. Jeśli wałeczek w tym czasie nie popękał, z wałeczka ponownie formuje się kulkę, a następnie wałeczkuje się ją. Czynności te powtarza się tak długo, aż przy kolejnym wałeczkowaniu wałeczek popęka lub rozsypie się. Za popękany uznaje się taki wałeczek, który po podniesieniu go za jeden koniec rozdzieli się na kawałki.

7. Wszystkie kawałeczki wałeczka wkłada się do naczynka wagowego
temperaturze pokojowej.<br><br>4. Z wydzielonej próbki gruntu usuwa się ziarna średnicy większej niż 2 mm.<br><br>5. Z przygotowanej w powyższy sposób próbki gruntu formuje się kulkę średnicy 7 mm i &lt;orig&gt;wałeczkuje&lt;/&gt; ją na dłoni, aż wałeczek uzyska średnicę około 3 mm.<br><br>6. Jeśli wałeczek w tym czasie nie popękał, z wałeczka ponownie formuje się kulkę, a następnie &lt;orig&gt;wałeczkuje&lt;/&gt; się ją. Czynności te powtarza się tak długo, aż przy kolejnym &lt;orig&gt;wałeczkowaniu&lt;/&gt; wałeczek popęka lub rozsypie się. Za popękany uznaje się taki wałeczek, który po podniesieniu go za jeden koniec rozdzieli się na kawałki.<br><br>7. Wszystkie kawałeczki wałeczka wkłada się do naczynka wagowego
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego