Typ tekstu: Druki ulotne
Tytuł: reklamy kulinarne
Rok: 2003
łyżki mąki, sól, masło do polania klusek, bułka tarta.
Przygotowanie:
* Kaszę mannę wsypać do gorącego mleka i cały czas mieszając , zagotować, po czym odstawić do ostudzenia. Ser zemleć w maszynce do mięsa, rozetrzeć z jajkami, mąką, kaszą manną oraz szczyptą soli.
* Ciasto dokładnie zagnieść, wyłożyć na posypaną mąką stolnice, uformować wałek o średnicy około 2 cm. Spłaszczyć go i pokroić ukośnie na kluski o długości około 3 cm.
* Kluski gotować około 5 minut w lekko posolonym wrzątku. Gdy wypłyną, wyjąc łyżką cedzakową. Podawać posypać zrumienioną bułką tartą i polane roztopionym masłem.

Barszcz czerwony zabielany,
ruskie kopytka
* Czas przygotowania zupy 70 minut
łyżki mąki, sól, masło do polania klusek, bułka tarta.<br>Przygotowanie:<br>* Kaszę mannę wsypać do gorącego mleka i cały czas mieszając , zagotować, po czym odstawić do ostudzenia. Ser zemleć w maszynce do mięsa, rozetrzeć z jajkami, mąką, kaszą manną oraz szczyptą soli.<br>* Ciasto dokładnie zagnieść, wyłożyć na posypaną mąką stolnice, uformować wałek o średnicy około 2 cm. Spłaszczyć go i pokroić ukośnie na kluski o długości około 3 cm.<br>* Kluski gotować około 5 minut w lekko posolonym wrzątku. Gdy wypłyną, wyjąc łyżką cedzakową. Podawać posypać zrumienioną bułką tartą i polane roztopionym masłem.<br>&lt;page nr=14&gt;<br>Barszcz czerwony zabielany,<br>ruskie kopytka<br>* Czas przygotowania zupy 70 minut
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego