Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Życie Warszawy
Nr: 122
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1945
hitlerowskim Żydów? Takie objawy zwyrodnienia i bandytyzmu będą przez nas tępione z całą bezwzględnością. (Nie milknące oklaski).
Jesteśmy przekonani, że społeczeństwo poprze całkowicie wysiłki Rządu w tym kierunku i wyrzuci poza nawias życia społecznego zwyrodnialców, którzy plamią imię Polaka i wciąż jeszcze spełniają służalczo haniebną rolę pachołków nazistowskiego rasizmu, gdy wali się w gruzy pod razami zwycięskiej demokracji zgniły gmach hitleryzmu.
Drugi okres w życiu odradzającej się Polski - to czteromiesięczny okres istnienia Rządu Tymczasowego. Cechuje go proces wytężonej pracy organicznej we wszystkich dziedzinach pracy państwowej w skali całego kraju.

Sukcesy w polityce zagranicznej
W dziedzinie polityki zagranicznej osiągnęliśmy za ten czteromiesięczny
hitlerowskim Żydów? Takie objawy zwyrodnienia i bandytyzmu będą przez nas tępione z całą bezwzględnością. (Nie milknące oklaski).<br>Jesteśmy przekonani, że społeczeństwo poprze całkowicie wysiłki Rządu w tym kierunku i wyrzuci poza nawias życia społecznego zwyrodnialców, którzy plamią imię Polaka i wciąż jeszcze spełniają służalczo haniebną rolę pachołków nazistowskiego rasizmu, gdy wali się w gruzy pod razami zwycięskiej demokracji zgniły gmach hitleryzmu.<br>Drugi okres w życiu odradzającej się Polski - to czteromiesięczny okres istnienia Rządu Tymczasowego. Cechuje go proces wytężonej pracy organicznej we wszystkich dziedzinach pracy państwowej w skali całego kraju.<br><br>&lt;tit&gt;Sukcesy w polityce zagranicznej&lt;/&gt;<br>W dziedzinie polityki zagranicznej osiągnęliśmy za ten czteromiesięczny
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego