Typ tekstu: Książka
Autor: Machulski Juliusz, Wereśniak Piotr, Zatorski Ryszard
Tytuł: Kiler
Rok: 1998
Karawanem?

Kiler odsuwa drzwi mikrobusu. Na podłodze leży zwalista postać w ciemnym plastikowym worku. Kiler otwiera zamek błyskawiczny. Z worka wysuwa się głowa Siary z dziurami w czole i w policzku.

Lipski rozjaśnia się w uśmiechu.

LIPSKI
Rzeczywiście, Kiler, jesteś prawdziwym artystą w swoim zawodzie!

Zanim Kiler się zorientuje, Lipski wali zwłoki Siary kijem do golfa.

KILER
Bezczeszczenie zwłok?! Tego nie było w umowie!

Kiler rzuca się na Lipskiego.

KILER
Już swoje dostał! Gdzie druga rata?

Lipski uspokaja się wreszcie, poprawia na sobie ubranie. Wyciąga z kieszeni portfel, a z jego przegródki połowę banknotu o nominale dwóch tysięcy peset.

LIPSKI
To
Karawanem?<br><br>Kiler odsuwa drzwi mikrobusu. Na podłodze leży zwalista postać w ciemnym plastikowym worku. Kiler otwiera zamek błyskawiczny. Z worka wysuwa się głowa Siary z dziurami w czole i w policzku.<br><br>Lipski rozjaśnia się w uśmiechu.<br><br>LIPSKI<br>Rzeczywiście, Kiler, jesteś prawdziwym artystą w swoim zawodzie!<br><br>Zanim Kiler się zorientuje, Lipski wali zwłoki Siary kijem do golfa.<br><br>KILER<br>Bezczeszczenie zwłok?! Tego nie było w umowie!<br><br>Kiler rzuca się na Lipskiego.<br><br>KILER<br>Już swoje dostał! Gdzie druga rata?<br><br>Lipski uspokaja się wreszcie, poprawia na sobie ubranie. Wyciąga z kieszeni portfel, a z jego przegródki połowę banknotu o nominale dwóch tysięcy peset.<br><br>LIPSKI<br>To
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego