Typ tekstu: Książka
Autor: Sekuła Helena
Tytuł: Ślad węża
Rok: 2004
Mężczyźni w większości nie odróżniają Perly od asortymentu klasy trzeciej, podkoszulek damski. Gotowi dostać zawału ze zgrozy gdyby się zorientowali, że łaszek jaki bez trudu zmieści się w zamkniętej dłoni, może kosztować pięćset i więcej złotych, czyli pięć milionów starych.
Wielu panów wciąż jeszcze lubiło operować przelicznikiem w dawno minionej walucie. Milion! To brzmi!
- Nie bądź taka Marlena - mówi Bogna do odbicia w lustrze, przygląda się sobie krytycznie.
Sprawia wrażenie o wiele młodszej niż to stwierdza jej metryka, nawet teraz prosto z wody, ale data jej urodzenia widnieje w dokumentach złożonych w jakiejś szafie, i zapisana w pamięci komputera.
Minęły trzy
Mężczyźni w większości nie odróżniają Perly od asortymentu klasy trzeciej, podkoszulek damski. Gotowi dostać zawału ze zgrozy gdyby się zorientowali, że łaszek jaki bez trudu zmieści się w zamkniętej dłoni, może kosztować pięćset i więcej złotych, czyli pięć milionów starych.<br>Wielu panów wciąż jeszcze lubiło operować przelicznikiem w dawno minionej walucie. Milion! To brzmi!<br>- Nie bądź taka Marlena - mówi Bogna do odbicia w lustrze, przygląda się sobie krytycznie.<br>Sprawia wrażenie o wiele młodszej niż to stwierdza jej metryka, nawet teraz prosto z wody, ale data jej urodzenia widnieje w dokumentach złożonych w jakiejś szafie, i zapisana w pamięci komputera.<br>Minęły trzy
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego