Typ tekstu: Książka
Autor: Berwińska Krystyna
Tytuł: Con amore
Rok wydania: 1995
Rok powstania: 1974
a przy obcych zaraz zamienia "ty" na "pan". Może broni się w ten sposób przede mną? Chce podkreślić, że nic nas ze sobą nie łączy. Że nie mam żadnych praw. I żadnych szans.
Nie wolno mi jej niczym zrazić. Musi uwierzyć, że nie ma obowiązku spłacać mi długów. W żadnej walucie.

Dzisiaj są "Wianki". Już gram w zespole Krzyśka. Na estradzie, na Powiślu. Głupio mi jakoś tak zupełnie się przestawić. Grać pod piwko i kiełbasę. A jutro w "Kongresowej". Pod strip-tease i strzelające korki od radzieckiego szampana.
Ewa...
Ogarnia mnie lekki niepokój. Czy oni nie kłamią? Patrzę na panią Grażynę
a przy obcych zaraz zamienia "ty" na "pan". Może broni się w ten sposób przede mną? Chce podkreślić, że nic nas ze sobą nie łączy. Że nie mam żadnych praw. I żadnych szans. <br>Nie wolno mi jej niczym zrazić. Musi uwierzyć, że nie ma obowiązku spłacać mi długów. W żadnej walucie. <br><br> Dzisiaj są "Wianki". Już gram w zespole Krzyśka. Na estradzie, na Powiślu. Głupio mi jakoś tak zupełnie się przestawić. Grać pod piwko i kiełbasę. A jutro w "Kongresowej". Pod strip-tease i strzelające korki od radzieckiego szampana. <br> Ewa...<br>Ogarnia mnie lekki niepokój. Czy oni nie kłamią? Patrzę na panią Grażynę
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Zapraszamy do udziału w plebiscycie

MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2022!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

WYRAŻAJ SIĘ... PO POLSKU!

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Zagłosuj
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. Gottlieba Daimlera 2. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących Państwu Prawach, znajdą Państwo w Polityce Prywatności.

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2022"!