Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Dzień Dobry
Nr: 16/02
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2001
czy woli wziąć na siebie ryzyko walutowe czy drogą, ale przewidywalną pożyczkę złotową. W razie poważnej zmiany wartości waluty, w jakiej jest udzielony kredyt, można myśleć o konwersji.

W jakiej walucie

Kredyty dewizowe są bezpieczne, gdy kredytobiorca ma przychody w obcej walucie. Zdaniem analityków najlepiej jest zaciągać kredyt w tej walucie, w której się zarabia. Pożyczki w dewizach przy zarobkach w złotych oznaczają ryzyko, że z tytułu różnic kursowych może znacznie wzrosnąć zadłużenie kredytobiorcy. Złoty interes zrobiły osoby, które w 1999 r. lub na początku 2000 r. wzięły kilkumiesięczny kredyt w euro, ponieważ wartość tej waluty ciągle spadała.

Łatwiej w swoim
czy woli wziąć na siebie ryzyko walutowe czy drogą, ale przewidywalną pożyczkę złotową. W razie poważnej zmiany wartości waluty, w jakiej jest udzielony kredyt, można myśleć o konwersji.<br><br>&lt;tit&gt;W jakiej walucie&lt;/&gt;<br><br>Kredyty dewizowe są bezpieczne, gdy kredytobiorca ma przychody w obcej walucie. Zdaniem analityków najlepiej jest zaciągać kredyt w tej walucie, w której się zarabia. Pożyczki w dewizach przy zarobkach w złotych oznaczają ryzyko, że z tytułu różnic kursowych może znacznie wzrosnąć zadłużenie kredytobiorcy. Złoty interes zrobiły osoby, które w 1999 r. lub na początku 2000 r. wzięły kilkumiesięczny kredyt w euro, ponieważ wartość tej waluty ciągle spadała.<br><br>&lt;tit&gt;Łatwiej w swoim
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego