Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Poznaj swój kraj
Nr: 11
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1960
wydmą paraboliczną, starym okazem dębu i dochodzi się do Jez. Rudnickiego Wielkiego. Powrót z Mniszka pociągiem lub tramwajem. Warto zwrócić uwagę na nowe malowniczo rozplanowane osiedle domków jednorodzinnych na Kępie Strzemięcińskiej.
2) Do ujścia Osy i Gór Łosiowych (8 km). Po drodze lasek garnizonowy, cytadela grudziądzka, miejscowość Parsk i Zakurzewo, wały przeciwpowodziowe nad Wisłą i nad Osą, odkrywki geologiczne i stepowe rośliny pontyjskie na stokach Gór Łosiowych. W drodze powrotnej w Mokrem zwiedzenie kościoła gotyckiego z XIV w., a w Świerkocinie cegielni i odkrywek z iłami warwowymi.
3) Na Kępę Górnej Grupy (8 km). Po drodze: terasy dolinne, starorzecza, wieś Michale
wydmą paraboliczną, starym okazem dębu i dochodzi się do Jez. Rudnickiego Wielkiego. Powrót z Mniszka pociągiem lub tramwajem. Warto zwrócić uwagę na nowe malowniczo rozplanowane osiedle domków jednorodzinnych na Kępie Strzemięcińskiej. <br>2) Do ujścia Osy i Gór Łosiowych (8 km). Po drodze lasek garnizonowy, cytadela grudziądzka, miejscowość Parsk i Zakurzewo, wały przeciwpowodziowe nad Wisłą i nad Osą, odkrywki geologiczne i stepowe rośliny pontyjskie na stokach Gór Łosiowych. W drodze powrotnej w Mokrem zwiedzenie kościoła gotyckiego z XIV w., a w Świerkocinie cegielni i odkrywek z iłami warwowymi. <br>3) Na Kępę Górnej Grupy (8 km). Po drodze: terasy dolinne, starorzecza, wieś Michale
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego