Typ tekstu: Książka
Autor: Heller Michał
Tytuł: Usprawiedliwienie wszechświata
Rok wydania: 1995
Rok powstania: 1982
to stosunkowo rozwinięte organizmy, same będące już produktami zaawansowanej ewolucji. Życie na naszej planecie ma długą historię, ale jej początki giną w mroku.
Jeżeli nie znamy własnej genealogii, to czy mamy prawo snuć domysły na temat innych rodowodów? Jeżeli nie wiemy, czy gdziekolwiek poza naszą planetą powstało życie, to czy warto pozwalać sobie na spekulacje dotyczące wysoko rozwiniętych cywilizacji? Jeżeli pytanie o istoty rozumne we Wszechświecie jest ciągle tak bardzo marginesowym pytaniem nauki, to dlaczego pasjonuje nas ono aż do tego stopnia?
Myślę, że na to ostatnie pytanie można dać odpowiedź.
Nasza ciekawość Innych wynika nie tyle z naszego zainteresowania zewnętrznym
to stosunkowo rozwinięte organizmy, same będące już produktami zaawansowanej ewolucji. Życie na naszej planecie ma długą historię, ale jej początki giną w mroku.<br>Jeżeli nie znamy własnej genealogii, to czy mamy prawo snuć domysły na temat innych rodowodów? Jeżeli nie wiemy, czy gdziekolwiek poza naszą planetą powstało życie, to czy warto pozwalać sobie na spekulacje dotyczące wysoko rozwiniętych cywilizacji? Jeżeli pytanie o istoty rozumne we Wszechświecie jest ciągle tak bardzo marginesowym pytaniem nauki, to dlaczego pasjonuje nas ono aż do tego stopnia?<br>Myślę, że na to ostatnie pytanie można dać odpowiedź.<br>Nasza ciekawość Innych wynika nie tyle z naszego zainteresowania zewnętrznym
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego