Typ tekstu: Druki ulotne
Tytuł: reklamy produktów spożywczych
Rok: 2000
praskiej politechnice. Wkrótce jego następcy zaczęli naukowo zajmować się chemią fermentacyjną. Otwierano pierwsze szkoły warzelnictwa kształcące wykwalifikowanych mistrzów słodu.
Idzie nowe
W lutym 1838 roku mieszkańcy Pilzna byli świadkami niezwykłego widowiska. Główny plac przed ratuszem zalano kilkudziesięcioma beczkami niezdatnego do spożycia piwa. Był to wyraz protestu wobec stosowania przestarzałej metody warzenia piwa, określanej później mianem górnej fermentacji, niegwarantującej produktowi zawsze jednakowej jakości. Słyszano już o pochodzącej z Bawarii metodzie dolnej fermentacji, która przeprowadzana była w niższej temperaturze, co powodowało, że drożdże osadzały się na dnie beczek. Dzięki temu piwo pozostawało dłużej świeże.
Zmiany były nieuniknione i tak narodził się pomysł wybudowania nowego
praskiej politechnice. Wkrótce jego następcy zaczęli naukowo zajmować się chemią fermentacyjną. Otwierano pierwsze szkoły warzelnictwa kształcące wykwalifikowanych mistrzów słodu. <br>&lt;hi&gt;Idzie nowe&lt;/&gt; <br>W lutym 1838 roku mieszkańcy Pilzna byli świadkami niezwykłego widowiska. Główny plac przed ratuszem zalano kilkudziesięcioma beczkami niezdatnego do spożycia piwa. Był to wyraz protestu wobec stosowania przestarzałej metody warzenia piwa, określanej później mianem górnej fermentacji, niegwarantującej produktowi zawsze jednakowej jakości. Słyszano już o pochodzącej z Bawarii metodzie dolnej fermentacji, która przeprowadzana była w niższej temperaturze, co powodowało, że drożdże osadzały się na dnie beczek. Dzięki temu piwo pozostawało dłużej świeże. <br>Zmiany były nieuniknione i tak narodził się pomysł wybudowania nowego
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego