Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Kobieta i Życie
Nr: 22
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1956
przeświadczeniu, że oni są stworzeni do ważniejszych zajęć niż zamiatanie, szorowanie czy pranie. Trzeba więc pouczyć matki, Jak należy wychowywać synów. Słuszne jest przysłowie "Czego Jaś się nie nauczył, tego Jan nie będzie umiał".
J. B. Tarnów

DROBIAZGI, KTÓRE TRZEBA NAPRAWIĆ
Nic w tym dziwnego, że małżeństwo wyjeżdżając razem na wczasy chciałoby mieszkać razem. Dlaczego więc Fundusz Wczasów Pracowniczych lub rady zakładowe nie uprzedzają wyjeżdżających do Łężan w powiecie reszelskim, że tam najmniejsze pokoje są 4-osobowe? W Łężanach są wprawdzie i osobowe domki campingowe, ale w czasie deszczów i chłodów przebywanie w nich nie należy do przyjemności.
I jeszcze dwie
przeświadczeniu, że oni są stworzeni do ważniejszych zajęć niż zamiatanie, szorowanie czy pranie. Trzeba więc pouczyć matki, Jak należy wychowywać synów. Słuszne jest przysłowie "Czego Jaś się nie nauczył, tego Jan nie będzie umiał". <br>&lt;au&gt;J. B. Tarnów&lt;/au&gt; &lt;/div&gt;<br> <br>&lt;div&gt;&lt;tit&gt;DROBIAZGI, KTÓRE TRZEBA NAPRAWIĆ&lt;/tit&gt;<br>Nic w tym dziwnego, że małżeństwo wyjeżdżając razem na wczasy chciałoby mieszkać razem. Dlaczego więc Fundusz Wczasów Pracowniczych lub rady zakładowe nie uprzedzają wyjeżdżających do Łężan w powiecie reszelskim, że tam najmniejsze pokoje są 4-osobowe? W Łężanach są wprawdzie i osobowe domki campingowe, ale w czasie deszczów i chłodów przebywanie w nich nie należy do przyjemności. <br>I jeszcze dwie
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe słowo roku 2017

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe słowo roku 2017.
Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!

Jeśli chcesz otrzymać bezpłatny e-book, potwierdź także poniższe zgody marketingowe.

Świat w przysłowiach

Wyślij

Weź udział w akcji „Młodzieżowe słowo roku 2017” i odbierz darmowy e-book!