Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Kobieta i Życie
Nr: 22
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1956
przeświadczeniu, że oni są stworzeni do ważniejszych zajęć niż zamiatanie, szorowanie czy pranie. Trzeba więc pouczyć matki, Jak należy wychowywać synów. Słuszne jest przysłowie "Czego Jaś się nie nauczył, tego Jan nie będzie umiał".
J. B. Tarnów

DROBIAZGI, KTÓRE TRZEBA NAPRAWIĆ
Nic w tym dziwnego, że małżeństwo wyjeżdżając razem na wczasy chciałoby mieszkać razem. Dlaczego więc Fundusz Wczasów Pracowniczych lub rady zakładowe nie uprzedzają wyjeżdżających do Łężan w powiecie reszelskim, że tam najmniejsze pokoje są 4-osobowe? W Łężanach są wprawdzie i osobowe domki campingowe, ale w czasie deszczów i chłodów przebywanie w nich nie należy do przyjemności.
I jeszcze dwie
przeświadczeniu, że oni są stworzeni do ważniejszych zajęć niż zamiatanie, szorowanie czy pranie. Trzeba więc pouczyć matki, Jak należy wychowywać synów. Słuszne jest przysłowie "Czego Jaś się nie nauczył, tego Jan nie będzie umiał". <br>&lt;au&gt;J. B. Tarnów&lt;/au&gt; &lt;/div&gt;<br> <br>&lt;div&gt;&lt;tit&gt;DROBIAZGI, KTÓRE TRZEBA NAPRAWIĆ&lt;/tit&gt;<br>Nic w tym dziwnego, że małżeństwo wyjeżdżając razem na wczasy chciałoby mieszkać razem. Dlaczego więc Fundusz Wczasów Pracowniczych lub rady zakładowe nie uprzedzają wyjeżdżających do Łężan w powiecie reszelskim, że tam najmniejsze pokoje są 4-osobowe? W Łężanach są wprawdzie i osobowe domki campingowe, ale w czasie deszczów i chłodów przebywanie w nich nie należy do przyjemności. <br>I jeszcze dwie
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego