Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 21
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
Dzierżyńskiego w wersji zachodniej.
AKW


W telewizji gorzej widać

Licho mnie skusiło do oglądania telewizyjnego festiwalu piosenki Eurowizji. Nie dość, że ryki i kwiki dobywające się z telewizora wprawiały mnie w stan nerwowego dygotu, to na dodatek polski spiker relacjonujący komentarze spikerów z poszczególnych stolic niemal doprowadził do zawału.

Od wczesnych godzin popołudniowych cały świat wstrząśnięty był dramatyczną katastrofą w holenderskim miasteczku Enschede. Zginęło 20 osób, ponad 500 zostało rannych, ćwierć miasta zniknęło z powierzchni ziemi. Miejsce katastrofy odwiedziła holenderska królowa i premier. Także byli wstrząśnięci i zszokowani.

Gdy w festiwalu Eurowizji kamery dotarły do stolicy Holandii, polski tłumacz nie mógł wyjść
Dzierżyńskiego w wersji zachodniej.<br>&lt;au&gt;AKW&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="art"&gt;<br>&lt;tit&gt;W telewizji gorzej widać&lt;/&gt;<br><br>Licho mnie skusiło do oglądania telewizyjnego festiwalu piosenki Eurowizji. Nie dość, że ryki i kwiki dobywające się z telewizora wprawiały mnie w stan nerwowego dygotu, to na dodatek polski spiker relacjonujący komentarze spikerów z poszczególnych stolic niemal doprowadził do zawału.<br><br>Od wczesnych godzin popołudniowych cały świat wstrząśnięty był dramatyczną katastrofą w holenderskim miasteczku Enschede. Zginęło 20 osób, ponad 500 zostało rannych, ćwierć miasta zniknęło z powierzchni ziemi. Miejsce katastrofy odwiedziła holenderska królowa i premier. Także byli wstrząśnięci i zszokowani.<br><br>Gdy w festiwalu Eurowizji kamery dotarły do stolicy Holandii, polski tłumacz nie mógł wyjść
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego