Typ tekstu: Książka
Autor: Ostrowicki Michał
Tytuł: Dzieło sztuki jako system
Rok: 1997
być reprezentowana przez wzory matematyczne, symbole naukowe, sygnały, szyfry, czy choćby znaki drogowe.
Informacją może być także efekt oddziaływania środowiska zewnętrznego na organizmy zwierzęce lub człowieka:
"Informacją nazywamy treści zaczerpnięte ze świata zewnętrznego, w procesie naszego dostosowywania się do niego i przystosowywania się do niego naszych zmysłów".
Informacją mogą być wiadomości uzyskiwane przez człowieka w procesie uczenia się, informacją mogą być wiadomości przeznaczone do przesyłania za pośrednictwem jakiejś linii łączności lub początkowe, przejściowe i końcowe dane w maszynach cyfrowych.
"W sensie filozoficznym informacja może być określona jako treść związku między współdziałającymi obiektami materialnymi, przejawiająca się w zmianie stanu tych obiektów".
Obiekty
być reprezentowana przez wzory matematyczne, symbole naukowe, sygnały, szyfry, czy choćby znaki drogowe.<br>Informacją może być także efekt oddziaływania środowiska zewnętrznego na organizmy zwierzęce lub człowieka:<br>"Informacją nazywamy treści zaczerpnięte ze świata zewnętrznego, w procesie naszego dostosowywania się do niego i przystosowywania się do niego naszych zmysłów". <br>Informacją mogą być wiadomości uzyskiwane przez człowieka w procesie uczenia się, informacją mogą być wiadomości przeznaczone do przesyłania za pośrednictwem jakiejś linii łączności lub początkowe, przejściowe i końcowe dane w maszynach cyfrowych.<br>"W sensie filozoficznym informacja może być określona jako treść związku między współdziałającymi obiektami materialnymi, przejawiająca się w zmianie stanu tych obiektów".<br>Obiekty
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego