Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Pamiętnik Literacki
Nr: 11
Miejsce wydania: Londyn
Rok: 1987
walka o istnienie narodu. Dziś sytuacja nie jest tak krańcowa, nie ma Oświęcimia, nie ma egzekucji ulicznych.
Giedroyć: Tak, nie leje się krew, ale walka rządzących z opozycją i działalnością niepodległościową jest niesłychanie ostra. Jednym z dowodów jest głodówka Czesława Bieleckiego. Narastające wypadki zapowiadają ponurą przyszłość. Nie ma np. zupełnie wiadomości co dzieje się z Borusewiczem.
Garliński: Powracam do spraw Kultury . Wydaje mi się, że ze wszystkich polskich pism, które kiedykolwiek wychodziły w kraju i na całym świecie, ma ona najszerszy zasięg. Na pewno nie ma najwyższego nakładu, ale bez wątpienia dociera do najdalszych zakątków globu.
Giedroyć: Myślę, że tak. Mamy
walka o istnienie narodu. Dziś sytuacja nie jest tak krańcowa, nie ma Oświęcimia, nie ma egzekucji ulicznych.<br> Giedroyć: Tak, nie leje się krew, ale walka rządzących z opozycją i działalnością niepodległościową jest niesłychanie ostra. Jednym z dowodów jest głodówka Czesława Bieleckiego. Narastające wypadki zapowiadają ponurą przyszłość. Nie ma np. zupełnie wiadomości co dzieje się z Borusewiczem.<br> Garliński: Powracam do spraw Kultury . Wydaje mi się, że ze wszystkich polskich pism, które kiedykolwiek wychodziły w kraju i na całym świecie, ma ona najszerszy zasięg. Na pewno nie ma najwyższego nakładu, ale bez wątpienia dociera do najdalszych zakątków globu.<br> Giedroyć: Myślę, że tak. Mamy
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego