Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 258
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1997
45 tys. osób (292 tys. zatrudnionych w grudniu 94). Niewielkim zainteresowaniem cieszą się tzw. urlopy górnicze dające możliwość wcześniejszego odejścia z kopalń z 70-procentową płacą (do czasu uzyskania uprawnień emerytalnych) i z możliwością podjęcia dodatkowej pracy. Ostatni rząd wielokrotnie zapewniał, że nie będzie żadnych zwolnień grupowych, stąd górnicy nie widzieli powodów do zwalniania się z kopalń.

W sposób śladowy zachęcano górników do zmiany pracy, zmiany zawodu i dokształcania się. Zajmowała się tym na minimalną skalę Górnicza Agencja Pracy. Pozbawiona jednak dostatecznych środków i pomocy, zdołała zachęcić do odejścia i zaproponować przekwalifikowanie zaledwie kilku tysiącom osób.

Pełnego obrazu górnictwa dopełniają dane
45 tys. osób (292 tys. zatrudnionych w grudniu 94). Niewielkim zainteresowaniem cieszą się tzw. urlopy górnicze dające możliwość wcześniejszego odejścia z kopalń z 70-procentową płacą (do czasu uzyskania uprawnień emerytalnych) i z możliwością podjęcia dodatkowej pracy. Ostatni rząd wielokrotnie zapewniał, że nie będzie żadnych zwolnień grupowych, stąd górnicy nie widzieli powodów do zwalniania się z kopalń.<br><br>W sposób śladowy zachęcano górników do zmiany pracy, zmiany zawodu i dokształcania się. Zajmowała się tym na minimalną skalę Górnicza Agencja Pracy. Pozbawiona jednak dostatecznych środków i pomocy, zdołała zachęcić do odejścia i zaproponować przekwalifikowanie zaledwie kilku tysiącom osób.<br><br>Pełnego obrazu górnictwa dopełniają dane
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego