Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Świat i Podróże
Nr: 12
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1995
CZERWONE SERCE AUSTRALII
W środku Australii dominuje kolor czerwony. Taki jest piasek pustyni i pasmo gór Macdonnella. Ale najbardziej płonie czerwienią Ayers Rock - naturalna osobliwość kontynentu, najpotężniejsza pojedyncza góra świata, tajemnica naszej planety.
Z samolotu, najpopularniejszego tutaj środka lokomocji, Ayers Rock wygląda jak olbrzymi wieloryb. Sterczy samotnie nad nieskończenie płaskim krajobrazem Terytorium Północnego, sięga 350 m wysokości i mierzy w obwodzie 12 km. Tworzą ją pozostałości czerwonego piaskowca, który niegdyś pokrywał ten teren. Zlepione okruchy i głazy pobrużdżone przez erozję pełne są jaskiń i rozpadlin.
Biały człowiek pojawił się tu w 1873 r. i nadał
CZERWONE SERCE AUSTRALII&lt;/tit&gt;<br>&lt;intro&gt;W środku Australii dominuje kolor czerwony. Taki jest piasek pustyni i pasmo gór Macdonnella. Ale najbardziej płonie czerwienią Ayers Rock - naturalna osobliwość kontynentu, najpotężniejsza pojedyncza góra świata, tajemnica naszej planety.&lt;/intro&gt;<br>Z samolotu, najpopularniejszego tutaj środka lokomocji, Ayers Rock wygląda jak olbrzymi wieloryb. Sterczy samotnie nad nieskończenie płaskim krajobrazem Terytorium Północnego, sięga 350 m wysokości i mierzy w obwodzie 12 km. Tworzą ją pozostałości czerwonego piaskowca, który niegdyś pokrywał ten teren. Zlepione okruchy i głazy pobrużdżone przez erozję pełne są jaskiń i rozpadlin.<br>Biały człowiek pojawił się tu w 1873 r. i nadał
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego