Typ tekstu: Książka
Autor: Kosidowski Zenon
Tytuł: Opowieści bibilijne
Rok wydania: 1996
Rok powstania: 1963
brzegu, gdyż szalejące fale odrzucały ich z powrotem na morze. Nie pozostało im zatem nic innego, jak wrzucić go do wody.
Wówczas Jahwe nakazał wielorybowi połknąć Jonasza. Rozbitek siedział trzy dni i trzy noce w brzuchu potwora morskiego, zawodząc dziękczynne hymny na chwałę Pana, który ocalił go od utonięcia. Gdy wieloryb wypluł go na ląd, prorok ruszył tym razem potulnie do Niniwy.
Wędrował tam po ulicach od świtu do nocy, głosił mieszkańcom słowa Jahwe i prorokował, iż po czterdziestu dniach Niniwa będzie zburzona.
Król Asyrii dał wiarę jego przepowiedni i wyraził skruchę. Poddani musieli przestrzegać surowego postu, zwierzętom domowym nie dawano
brzegu, gdyż szalejące fale odrzucały ich z powrotem na morze. Nie pozostało im zatem nic innego, jak wrzucić go do wody.<br>Wówczas Jahwe nakazał wielorybowi połknąć Jonasza. Rozbitek siedział trzy dni i trzy noce w brzuchu potwora morskiego, zawodząc dziękczynne hymny na chwałę Pana, który ocalił go od utonięcia. Gdy wieloryb wypluł go na ląd, prorok ruszył tym razem potulnie do Niniwy.<br>Wędrował tam po ulicach od świtu do nocy, głosił mieszkańcom słowa Jahwe i prorokował, iż po czterdziestu dniach Niniwa będzie zburzona.<br>Król Asyrii dał wiarę jego przepowiedni i wyraził skruchę. Poddani musieli przestrzegać surowego postu, zwierzętom domowym nie dawano
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego