Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Życie
Nr: 17.02
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
się to nie uda, może ich spotkać los włoskich kolegów - likwidacja partii.


Można uczyć się prywatnie i nie płacić
Polska szkoła życia

Co może zrobić dyrektor szkoły prywatnej, jeśli rodzice ucznia nie płacą czesnego? Skierować sprawę do sądu. Nie może natomiast skreślić dziecka z listy uczniów.
Naczelny Sąd Administracyjny orzekł właśnie, że nie zezwala na to ustawa oświatowa. - Jak to? To chyba jakaś pomyłka - dziwi się Małgorzata Okieńczyc, dyrektorka prywatnej szkoły podstawowej w Warszawie.
- W statutach szkół prywatnych znajdują się zapisy mówiące o tym, że można wykreślić z listy uczniów, których rodzice nie płacą czesnego - podkreśla Ligia Krajewska, przewodnicząca Forum Szkół Katolickich. Dodaje
się to nie uda, może ich spotkać los włoskich kolegów - likwidacja partii.&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news"&gt;<br>&lt;tit&gt;Można uczyć się prywatnie i nie płacić&lt;/&gt;<br>&lt;tit&gt;Polska szkoła życia&lt;/&gt;<br><br>Co może zrobić dyrektor szkoły prywatnej, jeśli rodzice ucznia nie płacą czesnego? Skierować sprawę do sądu. Nie może natomiast skreślić dziecka z listy uczniów. <br>Naczelny Sąd Administracyjny orzekł właśnie, że nie zezwala na to ustawa oświatowa. - Jak to? To chyba jakaś pomyłka - dziwi się Małgorzata Okieńczyc, dyrektorka prywatnej szkoły podstawowej w Warszawie. <br>- W statutach szkół prywatnych znajdują się zapisy mówiące o tym, że można wykreślić z listy uczniów, których rodzice nie płacą czesnego - podkreśla Ligia Krajewska, przewodnicząca Forum Szkół Katolickich. Dodaje
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!