Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 09.25
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
Rywina, oznajmił dziennikarzom: - To goebbelsowskie kłamstwa, wprowadzone goebbelsowską metodą i jeśli jest sprawiedliwość na tym świecie, to zwolennicy takiego rozwiązania powinni skończyć jak Goebbels.
(Joseph Goebbels to nazistowski minister propagandy i bliski współpracownik Hitlera. Zasłynął powiedzeniem: "Kłamstwo powtarzane tysiąc razy staje się prawdą". Gdy klęska Trzeciej Rzeszy była przesądzona, otruł wraz z żoną sześcioro swych dzieci, a potem wspólnie popełnili samobójstwo).
Wyraźnie zadowolony z wyniku głosowania Ziobro nie brał tych słów do siebie. - Leszek Miller traci nerwy, bo kończy się jego bezkarność.
Jakie są konsekwencje przyjęcia raportu Ziobry przez Sejm? Zdania polityków są podzielone.
Marszałek Sejmu Józef Oleksy (SLD): - Opublikujemy wszystkie raporty
Rywina&lt;/&gt;, oznajmił dziennikarzom: - To goebbelsowskie kłamstwa, wprowadzone goebbelsowską metodą i jeśli jest sprawiedliwość na tym świecie, to zwolennicy takiego rozwiązania powinni skończyć jak &lt;name type="person"&gt;Goebbels&lt;/&gt;.<br>(&lt;name type="person"&gt;Joseph Goebbels&lt;/&gt; to nazistowski minister propagandy i bliski współpracownik &lt;name type="person"&gt;Hitlera&lt;/&gt;. Zasłynął powiedzeniem: "Kłamstwo powtarzane tysiąc razy staje się prawdą". Gdy klęska &lt;name type="place"&gt;Trzeciej Rzeszy&lt;/&gt; była przesądzona, otruł wraz z żoną sześcioro swych dzieci, a potem wspólnie popełnili samobójstwo).<br>Wyraźnie zadowolony z wyniku głosowania &lt;name type="person"&gt;Ziobro&lt;/&gt; nie brał tych słów do siebie. - &lt;name type="person"&gt;Leszek Miller&lt;/&gt; traci nerwy, bo kończy się jego bezkarność.<br>Jakie są konsekwencje przyjęcia raportu &lt;name type="person"&gt;Ziobry&lt;/&gt; przez &lt;name type="org"&gt;Sejm&lt;/&gt;? Zdania polityków są podzielone.<br>Marszałek &lt;name type="org"&gt;Sejmu&lt;/&gt; &lt;name type="person"&gt;Józef Oleksy&lt;/&gt; (&lt;name type="org"&gt;SLD&lt;/&gt;): - Opublikujemy wszystkie raporty
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego