Typ tekstu: Książka
Autor: Kieniewicz Stefan
Tytuł: Historia Polski 1795-1918
Rok wydania: 1996
Rok powstania: 1968
W gronie kilku osób przez nikogo nie upoważnionych zawiązał Miłkowski w Genewie Ligę Polską, z celem przywrócenia Rzplitej w granicach przedrozbiorowych. Mglisty program społeczny nie wykraczał poza stare postulaty Manifestu Poitierskiego. Przedsięwzięcie mogło zdawać się nieudane, jak tyle innych zrodzonych na wychodźstwie. Tymczasem w kraju poddał się Lidze Polskiej Balicki wraz z Zetem. Doszło też do zbliżenia między Ligą a redakcją "Głosu". Dwie okoliczności miały zapewnić karierę koncepcji Miłkowskiego: patriotyczny ton, w który uderzyła Liga i który znalazł oddźwięk w sercach młodzieży, a następnie rachuba "starszego społeczeństwa", że Liga może stać się przeciwwagą dla dużo poważniejszej groźby socjalizmu.

Rozdział XX
Ruch robotniczy
W gronie kilku osób przez nikogo nie upoważnionych zawiązał Miłkowski w Genewie Ligę Polską, z celem przywrócenia &lt;orig&gt;Rzplitej&lt;/&gt; w granicach przedrozbiorowych. Mglisty program społeczny nie wykraczał poza stare postulaty Manifestu Poitierskiego. Przedsięwzięcie mogło zdawać się nieudane, jak tyle innych zrodzonych na wychodźstwie. Tymczasem w kraju poddał się Lidze Polskiej Balicki wraz z Zetem. Doszło też do zbliżenia między Ligą a redakcją "Głosu". Dwie okoliczności miały zapewnić karierę koncepcji Miłkowskiego: patriotyczny ton, w który uderzyła Liga i który znalazł oddźwięk w sercach młodzieży, a następnie rachuba "starszego społeczeństwa", że Liga może stać się przeciwwagą dla dużo poważniejszej groźby socjalizmu.&lt;/&gt;<br><br>&lt;div1&gt;Rozdział XX<br>&lt;tit1&gt;Ruch robotniczy
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2023

Zapraszamy do udziału w zabawie!

Wybierz słowo
Ile masz lat?
Honorowy Mecenas Plebiscytu

Pobierz e-book "Chwytaj mem" Bartka Chacińskiego!

Honorowy Mecenas Plebiscytu
Zagłosuj
Administratorem danych osobowych uczestników plebiscytu jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących prawach, dostępne jest w Regulaminie. W przypadku wyrażenia zgód marketingowych współadministratorami danych są Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. oraz ePWN Sp. z o.o., na zasadach określonych w Polityce Prywatności.

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2023"!