Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Teraz zdrowie
Nr: 4
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2003
planowana i oczekiwana, odkrycie, że to już się stało, bywa szokiem. Także przyszli tatusiowie częściej reagują na tę wiadomość przerażeniem niż eksplozją szczęścia. Jest to naturalne, potrzeba Wam trochę czasu na oswojenie się z nową sytuacją.
Twoim sprzymierzeńcem są hormony ciążowe, które umożliwiają ci normalne życie, gdy ciało się zmienia wraz z rozwojem dziecka. Wzrasta poziom estrogenu i progesteronu, dzięki czemu jest ono lepiej ukrwione i przygotowane do odżywiana płodu. Nie, jak m.in. prolktyna, oddziałujące na podwzgórze, stymulują kształtowanie się uczuć macierzyńskich. Oksytocyna przygotowuje Twój organizm do porodu, karmienia i otoczenia miłością potomka.
Hormony odpowiadają także za nieprzyjemne objawy, zwłaszcza wczesnej
planowana i oczekiwana, odkrycie, że to już się stało, bywa szokiem. Także przyszli tatusiowie częściej reagują na tę wiadomość przerażeniem niż eksplozją szczęścia. Jest to naturalne, potrzeba Wam trochę czasu na oswojenie się z nową sytuacją.<br>Twoim sprzymierzeńcem są hormony ciążowe, które umożliwiają ci normalne życie, gdy ciało się zmienia wraz z rozwojem dziecka. Wzrasta poziom estrogenu i progesteronu, dzięki czemu jest ono lepiej ukrwione i przygotowane do odżywiana płodu. Nie, jak m.in. prolktyna, oddziałujące na podwzgórze, stymulują kształtowanie się uczuć macierzyńskich. Oksytocyna przygotowuje Twój organizm do porodu, karmienia i otoczenia miłością potomka.<br>Hormony odpowiadają także za nieprzyjemne objawy, zwłaszcza wczesnej
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego