Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 07.02
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
wolność.
Prawo tureckie przewiduje bowiem znaczne złagodzenie wyroku (łącznie z ułaskawieniem), jeśli gwałciciel poślubi swą ofiarę. Z tej furtki prawnej skorzystało w 2002 roku ponad pół tysiąca mężczyzn. Turecki parlament rozważa w związku z tym nowelizację tego nadużywanego prawa.
Ślub A.T. odbył się w lokalnym więzieniu. Wcześniej rodzice dziewczynki wraz z dwoma świadkami zeznali przed sądem, że ich córka ma szesnaście, a nie trzynaście lat. Za składanie fałszywych zeznań grozi im teraz do ośmiu lat więzienia.
- Sprzedali mnie. Mój ojciec chciał sobie kupić ciężarówkę - mówiła dziennikarzom dziewczynka. Reporterom, którzy za to zapłacili, wywiadów udzielał także jej ojciec.
AP


Niemcy
Przepisy imigracyjne
wolność.<br>Prawo tureckie przewiduje bowiem znaczne złagodzenie wyroku (łącznie z ułaskawieniem), jeśli gwałciciel poślubi swą ofiarę. Z tej furtki prawnej skorzystało w 2002 roku ponad pół tysiąca mężczyzn. Turecki parlament rozważa w związku z tym nowelizację tego nadużywanego prawa.<br>Ślub &lt;name type="person"&gt;A.T.&lt;/&gt; odbył się w lokalnym więzieniu. Wcześniej rodzice dziewczynki wraz z dwoma świadkami zeznali przed sądem, że ich córka ma szesnaście, a nie trzynaście lat. Za składanie fałszywych zeznań grozi im teraz do ośmiu lat więzienia.<br>&lt;q&gt;&lt;transl&gt;- Sprzedali mnie. Mój ojciec chciał sobie kupić ciężarówkę&lt;/&gt;&lt;/&gt; - mówiła dziennikarzom dziewczynka. Reporterom, którzy za to zapłacili, wywiadów udzielał także jej ojciec.<br>&lt;au&gt;AP&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news" sub="world"&gt;<br>&lt;tit&gt;&lt;name type="place"&gt;Niemcy&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br>&lt;tit&gt;Przepisy imigracyjne
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego