Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Cosmopolitan
Nr: 2
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
dokonałaś dobrego zakupu, jeśli zapłacisz mniej więcej jedną trzecią sumy żądanej na początku.

Co szepczą mumie...

Jeżeli zamierzasz przemierzyć Egipt szlakiem starożytności, radzę zacząć od Muzeum Egipskiego w Kairze - to starożytny Egipt w pigułce. Tu przeniesiono wszystko, co archeologowie znaleźli w odkrytych grobowcach i świątyniach - posągi, sarkofagi, mumie, przedmioty, które wraz z ciałami zmarłych zamykano w grobowcach. Przebogaty jest zbiór eksponatów pochodzących z grobowca Tutanchamona, jedynego, który odnaleziono nietknięty - pozostałe były już wcześniej splądrowane. Wizyta w muzeum może ułatwić dalsze zwiedzanie. Gdy poznasz historię, twoja wyobraźnia zagra żywiej, kiedy będziesz odwiedzać monumentalne świątynie i królewskie groby.
Potem wybierz się tam, gdzie trafia
dokonałaś dobrego zakupu, jeśli zapłacisz mniej więcej jedną trzecią sumy żądanej na początku.<br><br>&lt;tit&gt;Co szepczą mumie...&lt;/&gt;<br><br>Jeżeli zamierzasz przemierzyć Egipt szlakiem starożytności, radzę zacząć od Muzeum Egipskiego w Kairze - to starożytny Egipt w pigułce. Tu przeniesiono wszystko, co archeologowie znaleźli w odkrytych grobowcach i świątyniach - posągi, sarkofagi, mumie, przedmioty, które wraz z ciałami zmarłych zamykano w grobowcach. Przebogaty jest zbiór eksponatów pochodzących z grobowca Tutanchamona, jedynego, który odnaleziono nietknięty - pozostałe były już wcześniej splądrowane. Wizyta w muzeum może ułatwić dalsze zwiedzanie. Gdy poznasz historię, twoja wyobraźnia zagra żywiej, kiedy będziesz odwiedzać monumentalne świątynie i królewskie groby.<br>Potem wybierz się tam, gdzie trafia
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2023

Zapraszamy do udziału w zabawie!

Wybierz słowo
Ile masz lat?
Honorowy Mecenas Plebiscytu

Pobierz e-book "Chwytaj mem" Bartka Chacińskiego!

Honorowy Mecenas Plebiscytu
Zagłosuj
Administratorem danych osobowych uczestników plebiscytu jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących prawach, dostępne jest w Regulaminie. W przypadku wyrażenia zgód marketingowych współadministratorami danych są Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. oraz ePWN Sp. z o.o., na zasadach określonych w Polityce Prywatności.

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2023"!