Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 23
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
i uchwalenie budżetu w okresie zbliżającej się szybkimi krokami kampanii prezydenckiej, która z natury rzeczy wyzwala falę roszczeń i chęć złożenia obietnic nie do spełnienia.
U podłoża decyzji UW legła jednak nie tylko sprawa braku poparcia większości parlamentarnej dla rządu, ale także pewna niezmienność sposobu uprawiania polityki przez AWS, a wraz z nią przez całą koalicję. Unia niewątpliwie zaczęła grzęznąć w tej wszechogarniającej niemocy, w atmosferze już nawet nie podejrzeń, ale pewności, że nad polityką państwową górują interesy partyjne, często niesłychanie wąskie. Detonatorem najpoważniejszego kryzysu stało się ustanowienie zarządu komisarycznego w warszawskiej gminie Centrum.
Można oczywiście uznać, że sprawa jednej gminy (tak
i uchwalenie budżetu w okresie zbliżającej się szybkimi krokami kampanii prezydenckiej, która z natury rzeczy wyzwala falę roszczeń i chęć złożenia obietnic nie do spełnienia.<br>U podłoża decyzji UW legła jednak nie tylko sprawa braku poparcia większości parlamentarnej dla rządu, ale także pewna niezmienność sposobu uprawiania polityki przez AWS, a wraz z nią przez całą koalicję. Unia niewątpliwie zaczęła grzęznąć w tej wszechogarniającej niemocy, w atmosferze już nawet nie podejrzeń, ale pewności, że nad polityką państwową górują interesy partyjne, często niesłychanie wąskie. Detonatorem najpoważniejszego kryzysu stało się ustanowienie zarządu komisarycznego w warszawskiej gminie Centrum.<br>Można oczywiście uznać, że sprawa jednej gminy (tak
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego