Typ tekstu: Książka
Autor: Miller Marek
Tytuł: Pierwszy milion
Rok: 1999
szczawiem kosztowała w sklepie o połowę mniej niż pusta w skupie. Ale skąd wziąć forsę na wykupienie skisłego szczawiu? Wtedy właśnie postanowili skoczyć na bez.
Frikowi przed Delikatesami bez szedł jak woda.
- Bez za bezcen - wołał szczerząc zęby. Ludzie uśmiechali się do niego i sięgali po portmonetki. Jacek i Fred wstydzili się krzyczeć. Mieli miny, jakby chcieli się zapaść pod ziemię - nikt więc do nich nie podchodził. Tomek triumfował.
- Handlować to nie wstyd! Wstyd to kraść i to nie zawsze - instruował ich z politowaniem. - Dawajcie!
Oddali mu bukiety z wyraźną ulgą. Frik znów zaczął wrzeszczeć:
- Bez! Bez za bezcen!!! - a jego oczy
szczawiem kosztowała w sklepie o połowę mniej niż pusta w skupie. Ale skąd wziąć forsę na wykupienie skisłego szczawiu? Wtedy właśnie postanowili skoczyć na bez.<br>Frikowi przed Delikatesami bez szedł jak woda.<br>- Bez za bezcen - wołał szczerząc zęby. Ludzie uśmiechali się do niego i sięgali po portmonetki. Jacek i Fred wstydzili się krzyczeć. Mieli miny, jakby chcieli się zapaść pod ziemię - nikt więc do nich nie podchodził. Tomek triumfował.<br>- Handlować to nie wstyd! Wstyd to kraść i to nie zawsze - instruował ich z politowaniem. - Dawajcie!<br>Oddali mu bukiety z wyraźną ulgą. Frik znów zaczął wrzeszczeć:<br>- Bez! Bez za bezcen!!! - a jego oczy
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!