Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 18
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
na Długą Polanę, skąd z podejrzeniem kolki nerkowej do nowotarskiego szpitala.
- Turyści muszą wiedzieć, że w górach jest pięknie, przyszła wiosna - mówi Janusz Kapłon z Grupy Podhalańskiej GOPR. - Jednak na szlakach północnych, zacienionych, prowadzących przez las, zalegają głębokie, nawet półmetrowej grubości płaty śniegu, pod którymi dodatkowo płyną strumyki. Trzeba odpowiednio wybrać trasę, właściwie się ubrać, a przede wszystkim ocenić własne siły.
fig.



Ze wspomnień ratownika GOPR - Szczęście

Nieznajomość szlaków górskich, słaba orientacja w terenie oparta tylko na przestudiowaniu mapy danego regionu, wiara, że damy radę, bo jesteśmy młodzi, często bywa powodem zaginięć w górach.
Zamieć śnieżna, mróz, zaspy i zapadające ciemności
na Długą Polanę, skąd z podejrzeniem kolki nerkowej do nowotarskiego szpitala.<br>- Turyści muszą wiedzieć, że w górach jest pięknie, przyszła wiosna - mówi Janusz Kapłon z Grupy Podhalańskiej GOPR. - Jednak na szlakach północnych, zacienionych, prowadzących przez las, zalegają głębokie, nawet półmetrowej grubości płaty śniegu, pod którymi dodatkowo płyną strumyki. Trzeba odpowiednio wybrać trasę, właściwie się ubrać, a przede wszystkim ocenić własne siły.<br>&lt;au&gt;fig.&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="art"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Ze wspomnień ratownika GOPR - Szczęście&lt;/tit&gt;<br><br>Nieznajomość szlaków górskich, słaba orientacja w terenie oparta tylko na przestudiowaniu mapy danego regionu, wiara, że damy radę, bo jesteśmy młodzi, często bywa powodem zaginięć w górach.<br>Zamieć śnieżna, mróz, zaspy i zapadające ciemności
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego