Typ tekstu: Książka
Autor: Adam Czerniawski
Tytuł: Narracje ormiańskie
Rok wydania: 2003
Lata powstania: 1956-1986
koszule angielskie i tytoń i poszedłem do fryzjera niedaleko kina Migdal-Or. Chodzę do niego zawsze, gdy jestem w Tel Awiwie, bo ani nie próbuje zajmować mnie rozmową, ani nie namawia do kupna (w moim wieku!) podłych prezerwatyw. Przy tym liczy tanio i nie używa tępych nożyczek. Usługuje natychmiast, gdyż wybredna klientela stroni od jego brudnej, lepkiej spelunki i szuka szczęścia w nowoczesnych gabinetach, nęcących połyskiem chromu, luster i neonów.
W drodze na przystanek autobusowy, do domu... ale... zresztą wszystko jedno. Był straszny upał i znów to duszenie wróciło. Wziąłem taksówkę.
*
Zakwestionowawszy wszystkie prawdy głoszone od wieków przez teologów i uczonych
koszule angielskie i tytoń i poszedłem do fryzjera niedaleko kina Migdal-Or. Chodzę do niego zawsze, gdy jestem w Tel Awiwie, bo ani nie próbuje zajmować mnie rozmową, ani nie namawia do kupna (w moim wieku!) podłych prezerwatyw. Przy tym liczy tanio i nie używa tępych nożyczek. Usługuje natychmiast, gdyż wybredna klientela stroni od jego brudnej, lepkiej spelunki i szuka szczęścia w nowoczesnych gabinetach, nęcących połyskiem chromu, luster i neonów.<br>W drodze na przystanek autobusowy, do domu... ale... zresztą wszystko jedno. Był straszny upał i znów to duszenie wróciło. Wziąłem taksówkę.<br>*<br>Zakwestionowawszy wszystkie prawdy głoszone od wieków przez teologów i uczonych
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego