Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 11.12
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
dlatego nie mogę pozostać obojętny na to, co dzieje się dzisiaj na scenie politycznej - powiedział Kwaśniewski.
Słowa prezydenta wywołały gwałtowną reakcję liderów PiS. Zdaniem Jarosława Kaczyńskiego prezydent dopuścił się "niesłychanego ataku na opozycję" oraz wykorzystał Święto Niepodległości, "by żądanie oczyszczenia państwa i nadania mu takiej konstrukcji, by to, co dzisiaj wychodzi na jaw nie mogło się powtórzyć, określić jako karykaturę".
- Mamy do czynienia z powrotem przez działania prezydenta RP do czasów PRL. Prezydent Rzeczypospolitej mówi tym samym językiem, którym kiedyś mówiła PRL-owska propaganda w czasach stanu wojennego - oświadczył Kaczyński.
- My chcemy, nie ukrywamy tego, czwartej Rzeczypospolitej - ciągnął lider PiS. - Jaka jest Trzecia
dlatego nie mogę pozostać obojętny na to, co dzieje się dzisiaj na scenie politycznej - powiedział &lt;name type="person"&gt;Kwaśniewski&lt;/&gt;.<br>Słowa prezydenta wywołały gwałtowną reakcję liderów &lt;name type="org"&gt;PiS&lt;/&gt;. Zdaniem &lt;name type="person"&gt;Jarosława Kaczyńskiego&lt;/&gt; prezydent dopuścił się "niesłychanego ataku na opozycję" oraz wykorzystał Święto Niepodległości, &lt;q&gt;"by żądanie oczyszczenia państwa i nadania mu takiej konstrukcji, by to, co dzisiaj wychodzi na jaw nie mogło się powtórzyć, określić jako karykaturę"&lt;/&gt;.<br>- Mamy do czynienia z powrotem przez działania prezydenta &lt;name type="place"&gt;RP&lt;/&gt; do czasów &lt;name type="place"&gt;PRL&lt;/&gt;. &lt;name type="person"&gt;Prezydent Rzeczypospolitej&lt;/&gt; mówi tym samym językiem, którym kiedyś mówiła PRL-owska propaganda w czasach stanu wojennego - oświadczył &lt;name type="person"&gt;Kaczyński&lt;/&gt;.<br>- My chcemy, nie ukrywamy tego, czwartej &lt;name type="place"&gt;Rzeczypospolitej&lt;/&gt; - ciągnął lider &lt;name type="org"&gt;PiS&lt;/&gt;. - Jaka jest &lt;name type="place"&gt;Trzecia
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego