Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Metropol
Nr: 03.28
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2001
Konie w szkółkach często są zbyt leniwe lub trochę zwariowane. Wielu właścicieli stajni kupuje za grosze zwierzęta, przeznaczone do rzeźni. Leczą je (bo z reguły są chore, kulawe) i przeznaczają do nauki dla początkujących.

Nie zniechęcić zwierzaka

Takie zdobywanie wierzchowców jest dobre, szczególnie dla koni. Ale te powinny być odpowiednio wychowane. Na źle wyszkolonym koniu amator niczego się nie nauczy, a wręcz zniechęci i siebie, i zwierzę.
Może się także zdarzyć, że zirytowany koń zrzuci jeźdźca i zrobi mu krzywdę. Zwierzętom bez przeszkolenia właściciele szkółek powinni poświęcać więcej uwagi, aby całkowicie przystosować je do uczenia początkujących.
Istnieją takie szkółki jeździeckie, które
Konie w szkółkach często są zbyt leniwe lub trochę zwariowane. Wielu właścicieli stajni kupuje za grosze zwierzęta, przeznaczone do rzeźni. Leczą je (bo z reguły są chore, kulawe) i przeznaczają do nauki dla początkujących.<br><br>&lt;tit&gt;Nie zniechęcić zwierzaka&lt;/&gt;<br><br>Takie zdobywanie wierzchowców jest dobre, szczególnie dla koni. Ale te powinny być odpowiednio wychowane. Na źle wyszkolonym koniu amator niczego się nie nauczy, a wręcz zniechęci i siebie, i zwierzę.<br>Może się także zdarzyć, że zirytowany koń zrzuci jeźdźca i zrobi mu krzywdę. Zwierzętom bez przeszkolenia właściciele szkółek powinni poświęcać więcej uwagi, aby całkowicie przystosować je do uczenia początkujących.<br>Istnieją takie szkółki jeździeckie, które
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2023

Zapraszamy do udziału w zabawie!

Wybierz słowo
Ile masz lat?
Honorowy Mecenas Plebiscytu

Pobierz e-book "Chwytaj mem" Bartka Chacińskiego!

Honorowy Mecenas Plebiscytu
Zagłosuj
Administratorem danych osobowych uczestników plebiscytu jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących prawach, dostępne jest w Regulaminie. W przypadku wyrażenia zgód marketingowych współadministratorami danych są Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. oraz ePWN Sp. z o.o., na zasadach określonych w Polityce Prywatności.

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2023"!