Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Pamiętnik Literacki
Nr: 12
Miejsce wydania: Londyn
Rok: 1988
stolicę w milionowym mieście Perth. Jedyną polską biblioteką na terenie Zachodniej Australii jest Biblioteka Związku Polaków.
Historia powstania Biblioteki nie jest należycie udokumentowana. Wiarogodni świadkowie pamiętają, że istniała już w roku 1954. Biblioteka liczy około z.000 tomów. Niestety, wiele nowych książek zaginęło ostatnio, "rozeszły się wśród nowoprzybyłej emigracji spragnionej wydawnictw emigracyjnych". Prowadzi się obecnie akcję w celu odzyskania tych książek.
Siedzibą Biblioteki jest Dom Polski w Perth, 33 Eight Ave., Maylands. Wypożyczanie książek jest dostępne dla każdego, kto uiści wpisowe ($5) oraz kaucję za każdą książkę. Wprowadzono ograniczenie ilości wypożyczanych książek jednorazowo do trzech.
Jedynym odrębnym działem bibliotecznym jest dział
stolicę w milionowym mieście Perth. Jedyną polską biblioteką na terenie Zachodniej Australii jest Biblioteka Związku Polaków.<br>Historia powstania Biblioteki nie jest należycie udokumentowana. Wiarogodni świadkowie pamiętają, że istniała już w roku 1954. Biblioteka liczy około z.000 tomów. Niestety, wiele nowych książek zaginęło ostatnio, "rozeszły się wśród nowoprzybyłej emigracji spragnionej wydawnictw emigracyjnych". Prowadzi się obecnie akcję w celu odzyskania tych książek.<br>Siedzibą Biblioteki jest Dom Polski w Perth, 33 Eight Ave., Maylands. Wypożyczanie książek jest dostępne dla każdego, kto uiści wpisowe ($5) oraz kaucję za każdą książkę. Wprowadzono ograniczenie ilości wypożyczanych książek jednorazowo do trzech.<br>Jedynym odrębnym działem bibliotecznym jest dział
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego