Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Przegląd Biblioteczny
Nr: 2
Miejsce wydania: Wrocław
Rok: 1981
brak w księgozbiorach politechnik dobrej literatury firmowej.
Niepełny jest również w opinii studentów zbiór dokumentów źródłowych, głównie czasopism. Młodzież podkreśla, że zbyt długo często czeka się na realizację zakupu wydawnictw zagranicznych. Przewijają się prośby o tłumaczenia ciekawych artykułów. Studenci są zdania, że powinno się ich dokonywać w bibliotece.
W zakresie wydawnictw referujących pragną abstraktów w języku polskim. Większość młodzieży uważa, że wyszukiwanie informacji winno odbywać się automatycznie. Postulują umożliwienie bezpośredniego dostępu do końcówki, usytuowanej w bibliotece.
O wiele bardziej rozbudowaną ocenę działalności informacyjnej bibliotek udało się wydobyć od respondentów ankiety A (tabela).
Pozytywną ocenę działalności informacyjnej w bibliotekach politechnik wydała większość
brak w księgozbiorach politechnik dobrej literatury firmowej.<br>Niepełny jest również w opinii studentów zbiór dokumentów źródłowych, głównie czasopism. Młodzież podkreśla, że zbyt długo często czeka się na realizację zakupu wydawnictw zagranicznych. Przewijają się prośby o tłumaczenia ciekawych artykułów. Studenci są zdania, że powinno się ich dokonywać w bibliotece.<br>W zakresie wydawnictw referujących pragną abstraktów w języku polskim. Większość młodzieży uważa, że wyszukiwanie informacji winno odbywać się automatycznie. Postulują umożliwienie bezpośredniego dostępu do końcówki, usytuowanej w bibliotece.<br>O wiele bardziej rozbudowaną ocenę działalności informacyjnej bibliotek udało się wydobyć od respondentów ankiety A (tabela).<br>Pozytywną ocenę działalności informacyjnej w bibliotekach politechnik wydała większość
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego