Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 02.13
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
tygodnia zawiesi członkostwo w partii
Pralnia barona

Wielomilionowe malwersacje, oszustwa podatkowe i pranie pieniędzy - takie zarzuty postawiła gdańska Prokuratura Apelacyjna szefowi pomorskiego SLD Jerzemu Jędykiewiczowi. Grozi mu nawet 10 lat więzienia. Baron nie zostanie aresztowany, jeżeli wpłaci 700 tysięcy złotych kaucji.
Jędykiewicz jest 22 podejrzanym w aferze Stelli Maris - kościelnego wydawnictwa, pod szyldem którego funkcjonowała pralnia pieniędzy. Szef pomorskiego Sojuszu został w środę wieczorem zatrzymany przez funkcjonariuszy Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Do północy był przesłuchiwany w prokuraturze. Nie było to zaskoczeniem, bo od kilku miesięcy wiadomo było o jego związkach z tą głośną sprawą.
Prokuratura uważa, że Jędykiewicz, będąc prezesem Energobudowy (spółki
tygodnia zawiesi członkostwo w partii&lt;/&gt;<br>&lt;tit&gt;Pralnia barona&lt;/&gt;<br><br>&lt;intro&gt;Wielomilionowe malwersacje, oszustwa podatkowe i pranie pieniędzy - takie zarzuty postawiła gdańska &lt;name type="org"&gt;Prokuratura Apelacyjna&lt;/&gt; szefowi pomorskiego &lt;name type="org"&gt;SLD&lt;/&gt; &lt;name type="person"&gt;Jerzemu Jędykiewiczowi&lt;/&gt;. Grozi mu nawet 10 lat więzienia. Baron nie zostanie aresztowany, jeżeli wpłaci 700 tysięcy złotych kaucji.&lt;/&gt;<br>&lt;name type="person"&gt;Jędykiewicz&lt;/&gt; jest 22 podejrzanym w aferze &lt;name type="org"&gt;Stelli Maris&lt;/&gt; - kościelnego wydawnictwa, pod szyldem którego funkcjonowała pralnia pieniędzy. Szef pomorskiego &lt;name type="org"&gt;Sojuszu&lt;/&gt; został w środę wieczorem zatrzymany przez funkcjonariuszy &lt;name type="org"&gt;Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego&lt;/&gt;. Do północy był przesłuchiwany w prokuraturze. Nie było to zaskoczeniem, bo od kilku miesięcy wiadomo było o jego związkach z tą głośną sprawą.<br>Prokuratura uważa, że &lt;name type="person"&gt;Jędykiewicz&lt;/&gt;, będąc prezesem &lt;name type="org"&gt;Energobudowy&lt;/&gt; (spółki
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego