Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Pamiętnik Literacki
Nr: 12
Miejsce wydania: Londyn
Rok: 1988
dyplomy. W czasie wojny znalazła się we Francji i tam pracowała w Ministerstwie Informacji Polskiego Rządu. Po przybyciu do Londynu praco wała w dziale polskim BBC. Przez wiele lat współpracowała z polską prasą w Londynie, pisując także pod pseudonimem Hestia.
Debiutowała w formie książkowej esejem Szkic o Zygmuncie Łempickim w wydawnictwie Straty Kultury Polskiej, Glasgow
1945. W tymże roku wydała w Londynie książkę, Młodzież niemiecka - wczorąj, dziś i jutro. Miała także kilka pozycji książkowych w języku niemieckim.
Była członkiem naszego Związku.


KONSTANTY JELEŃSKI
Dnia 4 maja 1987 roku zmarł w Paryżu Konstanty Jeleński,
urodzony w Warszawie z stycznia 1922 roku.
Od
dyplomy. W czasie wojny znalazła się we Francji i tam pracowała w Ministerstwie Informacji Polskiego Rządu. Po przybyciu do Londynu praco wała w dziale polskim BBC. Przez wiele lat współpracowała z polską prasą w Londynie, pisując także pod pseudonimem Hestia.<br>Debiutowała w formie książkowej esejem Szkic o Zygmuncie Łempickim w wydawnictwie Straty Kultury Polskiej, Glasgow<br>1945. W tymże roku wydała w Londynie książkę, Młodzież niemiecka - wczorąj, dziś i jutro. Miała także kilka pozycji książkowych w języku niemieckim.<br>Była członkiem naszego Związku.<br><br><br>KONSTANTY JELEŃSKI<br>Dnia 4 maja 1987 roku zmarł w Paryżu Konstanty Jeleński,<br>urodzony w Warszawie z stycznia 1922 roku.<br>Od
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego