Typ tekstu: Książka
Autor: Kusch Włodzimierz
Tytuł: Co o promieniowaniu wiedzieć powinniśmy
Rok: 1998
tematu, podając w kilku zdaniach te fakty. Dotyczą one jednak "drugiej rundy" wyścigu zbrojeń jądrowych między USA i ZSRR, w którym główną rolę odegrały bomby termojądrowe.
Jak stwierdziliśmy w rozdziale 13 reakcja jądrowa oparta na syntezie ciężkich izotopów wodoru - deuteru i trytu: D+T-> He+n jest silnie egzotermiczna, tj. wydzielająca olbrzymią energię. Na możliwość jej wykorzystania jako ładunku o wielkiej sile eksplozji zwrócił uwagę Fermi w rozmowie z Tellerem jeszcze w r. 1941, a w r. 1942, na tajnej konferencji, Teller poruszył temat "super bomby deuterowej". Do szczegółów można było przejść dopiero w 1945 r, po zrealizowaniu projektu Manhattan.
Tymczasem
tematu, podając w kilku zdaniach te fakty. Dotyczą one jednak "drugiej rundy" wyścigu zbrojeń jądrowych między USA i ZSRR, w którym główną rolę odegrały bomby termojądrowe.<br>Jak stwierdziliśmy w rozdziale 13 reakcja jądrowa oparta na syntezie ciężkich izotopów wodoru - deuteru i trytu: D+T-> He+n jest silnie egzotermiczna, tj. wydzielająca olbrzymią energię. Na możliwość jej wykorzystania jako ładunku o wielkiej sile eksplozji zwrócił uwagę Fermi w rozmowie z Tellerem jeszcze w r. 1941, a w r. 1942, na tajnej konferencji, Teller poruszył temat "super bomby deuterowej". Do szczegółów można było przejść dopiero w 1945 r, po zrealizowaniu projektu Manhattan.<br>Tymczasem
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!