Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Rzeczpospolita
Nr: 09.14
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
rozsądne i uzasadnione byłoby zalecanie wyboru tego samego kierownictwa. Skoro jest odwrotnie, to wydaje się logiczne, że osoby szczególnie odpowiedzialne za ten stan rzeczy nie powinny kierować partią - tłumaczy Jerzy Wiatr, przewodniczący platformy. Nie chce jednak powiedzieć otwarcie, kto według autorów stanowiska jest "szczególnie odpowiedzialny".
- Ocena kierownictwa należy do kongresu - wykręca się Wiatr. - Trudno zresztą stosować odpowiedzialność zbiorową np. wobec wszystkich funkcyjnych, bo inna jest sytuacja osoby, która niemal do końca klaskała i przytakiwała polityce, którą dzisiaj odrzucamy, a inna sytuacja kogoś, kto tę politykę krytykował.
Wiatr przyznaje, że podczas dyskusji członkowie platformy wymieniali konkretne nazwiska i nie ograniczali się wyłącznie
rozsądne i uzasadnione byłoby zalecanie wyboru tego samego kierownictwa. Skoro jest odwrotnie, to wydaje się logiczne, że osoby szczególnie odpowiedzialne za ten stan rzeczy nie powinny kierować partią&lt;/&gt; - tłumaczy &lt;name type="person"&gt;Jerzy Wiatr&lt;/&gt;, przewodniczący platformy. Nie chce jednak powiedzieć otwarcie, kto według autorów stanowiska jest "szczególnie odpowiedzialny".<br>- &lt;q&gt;Ocena kierownictwa należy do kongresu - wykręca się &lt;name type="person"&gt;Wiatr&lt;/&gt;. - Trudno zresztą stosować odpowiedzialność zbiorową np. wobec wszystkich funkcyjnych, bo inna jest sytuacja osoby, która niemal do końca klaskała i przytakiwała polityce, którą dzisiaj odrzucamy, a inna sytuacja kogoś, kto tę politykę krytykował.&lt;/&gt;<br>&lt;name type="person"&gt;Wiatr&lt;/&gt; przyznaje, że podczas dyskusji członkowie platformy wymieniali konkretne nazwiska i nie ograniczali się wyłącznie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego