Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Fakt
Nr: 02.09 (33)
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
naszych obliczeń jest stawka VAT, bardzo wysoka w Polsce. Minimalna stawka wymagana przez UE to właśnie 15 procent. Dlatego chcemy, żeby i VAT, i podatek od dochodów osobistych wynosiły 15 proc.
Ale jeśli nie będzie kwoty zwolnionej od podatku, stracą na tym najbiedniejsi. To niesprawiedliwe!
- Dlatego wprowadzenie podatku liniowego może wymagać wyrównania ubytków w dochodach najmniej zarabiających.
Co to znaczy?
- Chociażby ubruttowienie dochodów, co w praktyce oznacza podniesienie ich o kilkanaście procent. Wtedy ludzie mimo zniesienia ulg i kwoty wolnej od podatku nie stracą na liniowym.
A budżet państwa nie wyłoży się finansowo?
- Nie jesteśmy wariatami. Pilnujemy cały czas rachunków - tak
naszych obliczeń jest stawka VAT, bardzo wysoka w Polsce. Minimalna stawka wymagana przez UE to właśnie 15 procent. Dlatego chcemy, żeby i VAT, i podatek od dochodów osobistych wynosiły 15 proc.&lt;/&gt;<br>&lt;who3&gt;Ale jeśli nie będzie kwoty zwolnionej od podatku, stracą na tym najbiedniejsi. To niesprawiedliwe!&lt;/&gt;<br>&lt;who4&gt;- Dlatego wprowadzenie podatku liniowego może wymagać wyrównania ubytków w dochodach najmniej zarabiających.&lt;/&gt;<br>&lt;who3&gt;Co to znaczy?&lt;/&gt;<br>&lt;who4&gt;- Chociażby ubruttowienie dochodów, co w praktyce oznacza podniesienie ich o kilkanaście procent. Wtedy ludzie mimo zniesienia ulg i kwoty wolnej od podatku nie stracą na liniowym.&lt;/&gt;<br>&lt;who3&gt;A budżet państwa nie wyłoży się finansowo?&lt;/&gt;<br>&lt;who4&gt;- Nie jesteśmy wariatami. Pilnujemy cały czas rachunków - tak
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!