Typ tekstu: Książka
Autor: Skrzydło Wiesław
Tytuł: Ustrój polityczny Francji
Rok: 1997
ugrupowań lewicy wobec tego przedsięwzięcia. Złożoność pytań prowadziła w istocie do potrzeby określania się w jednej kwestii - jesteś za de Gaullem, czy przeciw . Ostatecznie pytania sprowadzono do dwu kwestii, z których jedna dotyczyła stosunku do konstytucji 1875 r., a druga do tymczasowej organizacji władz .
Wyniki tej łącznej próby siły były wymowne. Na pierwsze pytanie pozytywnie odpowiedziało 96,4% głosujących, a na drugie 66,3% . Ustrój III Republiki został zatem odrzucony, a zasady tymczasowej organizacji władz weszły w życie w formie ustawy z 2 XI 1945 r. stanowiąc w istocie prowizoryczną konstytucję Francji.
Nie mniejsze znaczenie miały wyniki wyborów uzyskane przez poszczególne
ugrupowań lewicy wobec tego przedsięwzięcia. Złożoność pytań prowadziła w istocie do potrzeby określania się w jednej kwestii - jesteś za de Gaullem, czy przeciw . Ostatecznie pytania sprowadzono do dwu kwestii, z których jedna dotyczyła stosunku do konstytucji 1875 r., a druga do tymczasowej organizacji władz .<br>Wyniki tej łącznej próby siły były wymowne. Na pierwsze pytanie pozytywnie odpowiedziało 96,4% głosujących, a na drugie 66,3% . Ustrój III Republiki został zatem odrzucony, a zasady tymczasowej organizacji władz weszły w życie w formie ustawy z 2 XI 1945 r. stanowiąc w istocie prowizoryczną konstytucję Francji.<br>Nie mniejsze znaczenie miały wyniki wyborów uzyskane przez poszczególne
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego