Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 20
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
Norymberdze rywalizowało ze sobą 16 zespołów z 12 państw, m.in. z Japonii, Australii, Republiki Południowej Afryki, Portugalii. Konkurs był związany - jako impreza towarzysząca - z wielką Światową Wystawą Filatelistyczną IMBRA'99.
Nasi uczestnicy nawiązali bezpośrednie kontakty z rówieśnikami z innych krajów oraz zwiedzili wspaniałe zabytki Norymbergii, w której nie brak również wymownych związków z Polską, jak chociażby fakt, że tam osiadł i tworzył - po opuszczeniu Krakowa - Wit Stwosz, a dzieło Kopernika "De revolutionibus orbium coelestium" ("O obrotach sfer niebieskich") było "tłoczone" właśnie w Norymberdze w latach 1541 do 1543.
Szkolne Kółko Filatelistyczne w Bańskiej Niżnej powstało jesienią 1992 roku. Jego opiekunem od
Norymberdze rywalizowało ze sobą 16 zespołów z 12 państw, m.in. z Japonii, Australii, Republiki Południowej Afryki, Portugalii. Konkurs był związany - jako impreza towarzysząca - z wielką Światową Wystawą Filatelistyczną IMBRA'99.<br>Nasi uczestnicy nawiązali bezpośrednie kontakty z rówieśnikami z innych krajów oraz zwiedzili wspaniałe zabytki Norymbergii, w której nie brak również wymownych związków z Polską, jak chociażby fakt, że tam osiadł i tworzył - po opuszczeniu Krakowa - Wit Stwosz, a dzieło Kopernika "De revolutionibus orbium coelestium" ("O obrotach sfer niebieskich") było "tłoczone" właśnie w Norymberdze w latach 1541 do 1543.<br>Szkolne Kółko Filatelistyczne w Bańskiej Niżnej powstało jesienią 1992 roku. Jego opiekunem od
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego